Zdobyć Baku!

W czwartek piłkarze Jagiellonii rozegrają kolejny mecz w Lidze Europy. Zespół trenera Ireneusza Mamrota zmierzy się w II rundzie eliminacyjnej, a jego rywalem będzie wicemistrz Azerbejdżanu – FK Gabala. Początek spotkania w Baku zaplanowano na godzinę 19.

Przed starciem z Azerami trener Ireneusz Mamrot ma kilka znaków zapytania dotyczących dyspozycji naszych zawodników. Kontuzje cały czas leczą Piotr Tomasik i Marek Wasiluk. Pod znakiem zapytania stoi stan zdrowia Przemysława Frankowskiego, Rafała Grzyba i Karola Świderskiego. Do drużyny dołączył już Martin Pospisil. Czech, który przed tygodniem podpisał umowę z naszym klubem, jest już zgłoszony do rozgrywek LE i może grać w „Żółto-Czerwonej” koszulce.

Mecz z Azerami będzie trzecim w tym sezonie oficjalnym meczem z udziałem Jagiellonii. W porpzednich dwóch „Żółto-Czerwoni” pewnie poradzili sobie z gruzińskim Dinamem Batumi. Tym razem poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej. Mimo tego nasi zawodnicy zapowiadają, że ich celem jest wygrana. – Jedziemy do Azerbejdżanu po wygraną – zapowiedział po ostatnim spotkaniu Arvydas Novikovas.

Pomimo pewnych problemów zdrowotnych trener Ireneusz Mamrot ma swoisty problem bogactwa. Szczególnie w linii pomocy jest mnóstwo możliwych rozwiązań. Do gry bowiem zdolni są Fedor Cernych, wspomniany Novikovas, Dmytro Chomczenowski, Przemek Mystkowski, Damian Szymański, Jacek Góralski, Taras Romanczuk oraz nowopozyskany Pospisil.

Czwartkowy mecz będzie jedenastą potyczką Jagiellonii w rozgrywkach o europejskie puchary. W rozgrywanych do tej pory spotkaniach białostoczanie odnieśli pięć zwycięstw i chociaż w Baku poprzeczka będzie zawieszona wysoko, to nasi zawodnicy chcą zdobywać kolejne punkty do rankingów UEFA.

Nasz rywal, FK Gabala, to aktualny wicemistrz Azerbejdżanu. Zespół w ostatnich latach coraz śmielej pukał do bram europejskiego futbolu. W sezonach 2015/16 i 2016/17 drużyna dwukrotnie meldowała się w fazie grupowej Ligi Europy, a na swoim rozkładzie miała m.in. francuskie Lille, słoweński Maribor oraz grecki Panathinaikos.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Jagiellonii z FK Gabala? Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19. My przeprowadzimy relację na naszym TT. Zachęcamy do śledzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00