AktualnościCernych: Oby Śląsk zaskoczył po meczu z nami

Cernych: Oby Śląsk zaskoczył po meczu z nami

– Fajnie, jeżeli dostarczamy kibicom emocje w końcówkach meczów i dzięki bramkom zdobywanym w czasie doliczonym do drugiej połowy pieczętujemy wygrane. To jednak nie wpływa w żaden sposób na naszą pewność siebie. Wiemy jakich zawodników ma Śląsk, ale oni potrzebują czasu – powiedział zawodnik Jagiellonii, Fedor Cernych.

W sobotę białostoczanie zagrają ze zmienionym Śląskiem. – Dobrze weszliśmy w sezon. Zgromadziliśmy 12 punktów w pięciu potyczkach. Oczywiście zależy nam na kontynuowaniu korzystnej serii, dlatego musimy na boisku udowodnić, że dotychczasowe wyniki nie były wynikiem przypadku. Po prostu chcemy wygrać kolejne spotkanie – podkreśla Litwin.

Podczas letniego okna transferowego zespół z Wrocławia dokonał dużych zmian. – Sami wiemy jakich zawodników pozyskano do Śląska. Ich piłkarze dają dużo jakości. Nie można jednak zapominać, że u naszych rywali dokonano wielu zmian i potrzeba czasu, aby to zaskoczyło, a drużyna się zrozumiała. Mam nadzieję, że ten proces rozpocznie się już po spotkaniu z nami – mówi kapitan reprezentacji Litwy.

W trzech z pięciu rozegranych do tej pory meczów białostoczanie przechylali szalę zwycięstwa w czasie doliczonym do drugiej połowy. – Być może kibice mieli w związku z tym więcej satysfakcji. My strzelając te gole zapewnialiśmy sobie wygrane, nie dawaliśmy bowiem rywalom czasu na odrobienie strat. Naturalnie można mieć zastrzeżenia, dlaczego nie nastąpiło to wcześniej. Najważniejsze są trzy punkty. Bardzo liczę na to, że i w sobotę damy Kibicom powody do zadowolenia – zakończył Fedor Cernych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00