AktualnościUrban: Cieszymy się z punktu

Urban: Cieszymy się z punktu

– W pierwszej połowie za wiele się nie działo, była chyba tylko jedna sytuacja Sheridana, który strzelił obok słupka. Natomiast początek drugiej połowy to bramka i dwie bardzo dobre sytuacje Jagiellonii. Gdyby strzelili na 2:0, to podejrzewam, że trudno, a nawet bardzo trudno byłoby nam odrobić straty – powiedział po meczu z Jagiellonią (1:1) trener Śląska, Jan Urban.

– Jagiellonia miała więcej sytuacji bramkowych, dlatego musimy być zadowoleni z tego remisu. Są sytuacje, gdy zbyt często prowokujemy kontrataki grając na wyjeździe z drużyną, która być może ma największą szybkość w lidze i potrafi znakomicie to wykorzystać. Także cieszymy się z punktu, bo wracać osiem godzin po przegranym meczu to nic przyjemnego – dodał szkoleniowiec gości.

W dzisiejszym spotkaniu trener gości musiał wystawić w środku obrony Mariusza Pawelca, a Igors Tarasovs został przesunięty na defensywnego pomocnika. – Obojętnie kto by tam grał, grać przeciwko Sheridanowi to bardzo trudne zadanie. To nie jest zawodnik, który tylko bardzo dobrze gra głową. Jest szybki, potrafi utrzymywać się przy piłce, szybko przygotować sobie strzał na bramkę. Jak na naszą ligę jest to znakomity napastnik i musze być zadowolony z tego, że straciliśmy tylko jedną bramkę i że Sheridan jej nie strzelił – zakończył Urban.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00