AktualnościMystek last minute, czyli w prasie o Jadze

Mystek last minute, czyli w prasie o Jadze

W piątkowym przeglądzie prasy na pierwszy plan wysuwa się transfer Przemka Mystkowskiego do Miedzi Legnica. Ponadto znajdujemy kolejne podsumowanie raportu biznesowego.

Gazeta Wyborcza
Mystkowski odchodzi do Miedzi. – Przemysław Mystkowski został wypożyczony z Jagiellonii Białystok do Miedzi Legnica.

Kurier Poranny
„Mystek” przechodzi do Legnicy. – Bardzo chciałem tego zawodnika, ponieważ pasuje do naszej filozofii gry i podniesie i tak już wysoki poziom sportowy naszej drużyny. Obserwowałem go od dawna, długo z nim rozmawiałem o moich oczekiwaniach i jego roli w zespole. Najważniejsze dla mnie, że on bardzo chciał trafić do Miedzi i nam pomóc – mówi trener Dominik Nowak.

Jaga czwarta w rankingu biznesowym. – Jesteśmy dumni z tego wyniku. Szczególnie, że wydatki są bardzo efektywne, w porównaniu z innymi klubami, które wydały od nas więcej. W ubiegłym roku też mieliśmy czwarte miejsce, ale przy gorszym wyniku sportowym – zaznacza Agnieszka Syczewska, wiceprezes białostockiego klubu. Jagiellonia w minionym sezonie odnotowała przychody na poziomie 34,4 mln złotych, o ponad milion więcej niż w całym 2015 roku. Nie bez znaczenia był także rekordowy wskaźnik płynności bieżącej, najwyższy spośród wszystkich sklasyfikowanych klubów (1,93). Jagiellonia pod tym względem wyprzedziła Cracovię (1,66), Arkę Gdynia (1,55), Legię Warszawa (1,44) i Zagłębie Lubin (1,20).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00