AktualnościEl. MŚ: Litwa rozgromiona, 90 minut Cernycha i Novikovasa

El. MŚ: Litwa rozgromiona, 90 minut Cernycha i Novikovasa

Reprezentacja Litwy przegrała wysoko ze Słowenią 0:4 w meczu grupy F eliminacji Mistrzostw Świata. Całe spotkanie rozegrali dwaj zawodnicy Jagiellonii – Fiodor Cernych i Arvydas Novikovas.

Po porażce ze Szkocją w Wilnie 0:3, Litwini tym razem byli bezradni w meczu rozgrywanym w Ljubljanie, choć faktem jest, że dwa pierwsze gole – w 25. i 61. minucie – stracili po rzutach karnych, które skutecznie wykonał grający od wielu lat we włoskiej Serie A – Josip Ilicić. W samej końcówce kolejne dwie bramki dołożyli Benjamin Verbić oraz Valter Birsa.

Fiodor Cernych i Arvydas Novikovas, podobnie jak w piątek, wyszli w podstawowej jedenastce swojej reprezentacji i spędzili na boisku pełne 90 minut. Po ośmiu kolejkach Litwa zajmuje w grupie F przedostatnie, piąte miejsce z dorobkiem pięciu punktów, wyprzedzając jedynie Maltę.