
Sadiković na testach w Jagiellonii
Od wtorku na testach w Jagiellonii Białystok przebywa 22-letni, bośniacki środkowy pomocnik, Damir Sadiković.
Ostatnim klubem urodzonego w Koln zawodnika był FK Zeljeznicar Sarajewo. Z początkiem lipca jego umowa jednak wygasła przez co ostatnie tygodnie młodzieżowy reprezentant Bośni i Hercegowiny przepracował indywidualnie. – Widać, że miał przerwę, która odbija się teraz na jego przygotowaniu fizycznym. Musi trochę popracować z zespołem, żeby dojść do siebie, wówczas będzie można go obiektywnie ocenić – mówi trener Jagiellonii, Ireneusz Mamrot.
– Po pierwszych treningach widać jednak, że potrafi grać w piłkę. Ma niezłą technikę i przegląd pola. Może grać zarówno jako „ósemka” i „dziesiątka”. Widać, że ma potencjał, ale jak już mówiłem, musi nadrobić zaległości motoryczne – tłumaczy szkoleniowiec Jagi.
Sadiković, jako wolny zawodnik, mógłby dołączyć do Jagiellonii w każdej chwili. O jego przydatności do zespołu zadecydują najbliższe dni.