AktualnościWęglarz: Do Gdańska jedziemy po trzy punkty

Węglarz: Do Gdańska jedziemy po trzy punkty

– W każdym meczu trzeba być skupionym i dać z siebie maksimum, żeby zachować czyste konto. Do Gdańska jedziemy po trzy punkty. Mam nadzieję, że w końcu wykorzystam większość sytuacji jakie sobie stwarzamy. W ostatnim meczu zabrakło nam też trochę szczęścia, szczególnie przy karnym. Wydaje mi się, że gdyby Piątek czysto uderzył, to bym obronił, a tak piłka mu zeszła i jego szczęście, a moje nieszczęście, że piłka wpadła do bramki – mówi Damian Węglarz, bramkarz naszego zespołu.

Pod nieobecność Mariana Kelemena, to właśnie Damian jest ostatnią zaporą broniącą Żółto-Czerwonych przed stratą gola. Tak też powinno być w Gdańsku. – Czy stanę w bramce, to się okaże na przedmeczowej na odprawie. Ja jestem gotowy. Mam jednak nadzieję, że Marian szybko do nas wróci, bo konkurowanie z nim na treningu daje mi wiele dobrego. Marian to nie tylko dobry nauczyciel, ale również świetny kolega. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia – przekonuje 21-letni golkiper Jagi.

Młody bramkarz przekonuje również, że poprzednie porażki z Lechią nie mają już żadnego znaczenia. – Nie ma już co rozmyślać o tamtych meczach. Jest nowy sezon i nowe rozdanie. Ludzie też są troszkę niecierpliwi, szczególnie co do naszych napastników. Dużo mówi się o marnowanych okazjach „Szeriego”. Jestem pewien, że jeszcze pokaże klasę i to w kluczowych momentach. Potrzebne są nam zimne głowy. Nie narzucajmy sobie sami niepotrzebnej presji. Gramy swoje i w każdym meczu walczymy o zwycięstwo – tłumaczy Węglarz.

Przeciwnicy mają wiele indywidualności i groźnych zawodników. – Mają indywidualności, ale nikt bez zespołu jeszcze nie wygrał. Jesteśmy zgrani i walczymy jeden za drugiego. Zostawimy wiele zdrowia na boisku. My też mamy wiele jakości, dlatego sądzę, że zapowiada się bardzo dobre spotkanie i mam nadzieję, że po dobrym meczu zgarniemy trzy punkty – mówi Damian Węglarz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00