AktualnościCLJ U-17: Kolejny wyjazdowy remis juniorów młodszych

CLJ U-17: Kolejny wyjazdowy remis juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok kontynuują serię wyjazdowych remisów w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Pawła Walińskiego tym razem zremisowali z UKS SMS Łódź 2:2.

– Nie możemy złapać serii zwycięstw. Ogólnie graliśmy dobrze, jak w większości meczów na wyjazdach, ale znowu popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów, żeby wygrać – opowiadał trener Wojciech Kobeszko.

– Dobrze weszliśmy w mecz i szybko objęliśmy po bardzo ładnej akcji prowadzenie, gdy po podaniu Kuby Jarmołowicza efektownym strzałem do siatki trafił Eryk Matus. Później jeszcze Kuba Jarmołowicz uderzył w poprzeczkę, a w ostatniej akcji pierwszej połowy znowu zaczęliśmy się bawić w Świętego Mikołaja. Po rzucie wolnym, którego moim zdaniem nie było, gospodarze zagrali piłkę na aferę w nasze pole karne i po zamieszaniu doprowadzili do remisu. Straciliśmy gola do szatni, ale po przerwie znowu zaczęliśmy dobrze, przeprowadziliśmy kilka ładnych akcji, po czym znowu wręczyliśmy przeciwnikowi prezent, gdy nasz bramkarz w bezpiecznej sytuacji wyłożył piłkę napastnikowi do „pustaka” – kontynuował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Staramy się kreować grę, ale zbyt łatwo tracimy bramki. To jest nasza pięta achillesowa i mam nadzieję, że w końcu to się zmieni, a wtedy powinniśmy zacząć zwyciężać seryjnie. Do remisu doprowadziliśmy po ładnym strzale z rzutu wolnego Bartka Bayera, a potem mieliśmy jeszcze sytuację stuprocentową Gabriela Krupińskiego, który strzelał głową z kilku metrów, ale trafił w bramkarza i mecz zakończył się remisem. Nasza gra generalnie jest niezła, ale czas najwyższy przestać bawić się w Świętego Mikołaja. Chłopcy muszą zrozumieć, że każda minuta meczu jest ważna i w każdym momencie muszą zachowywać koncentrację na odpowiednim poziomie. W następnych meczach musimy grać bardziej odpowiedzialnie. Piłka nożna to gra błędów, ale koncentracja w naszych szeregach musi być dużo większa – podsumował trener Kobeszko.

Centralna Liga Juniorów U-17 – 6. kolejka:
UKS SMS Łódź – Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)

Bramki: ? 40’, ? 51’ – Matus 11’, Bayer 61’.

Jagiellonia: Banach – Wolanin (55’ Chyrchała), Płoszkiewicz, Gdowik (69’ Śledzicki), Gierach (72’ Gwizdała) – Matus, Bayer, Frelek (64’ Słowk), Guziejko (62’ Krupiński), Wasilewski – Jarmołowicz (69’ Bortniczuk).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00