AktualnościJozak: Zasłużyliśmy co najmniej na punkt

Jozak: Zasłużyliśmy co najmniej na punkt

– Gratuluję Jagiellonii zwycięstwa i trzech punktów. Pokazali, że są bardzo dobrze zorganizowanym i prowadzonym zespołem. Jest mi przykro, bo uważam, że zasłużyliśmy co najmniej na punkt. Na początku planem było zdobycie trzech punktów i tak chcieliśmy grać. Przed nami dużo pracy. Ten mecz będzie dla nas dobrą lekcją – powiedział po meczu z Jagiellonią Białystok trener Legii Warszawa, Romeo Jozak.

– W przerwie powiedziałem piłkarzom w szatni, że zbyt wiele razy widziałem mecze, w których na koniec przegrywał lepszy zespół i nie chcę tego widzieć dzisiaj. Tak jak mówiłem, przed nami wiele pracy, ale jestem dobrej myśli. Pomimo że przegraliśmy, to dostrzegłem w tym spotkaniu wiele pozytywnych rzeczy, z których się cieszę. Są też oczywiście rzeczy, z których nie jestem zadowolony. Mamy jeden cel i zrealizujemy go – chcemy zdobyć mistrzostwo – powiedział trener zespołu gości.

Podczas konferencji trener został zapytany, dlaczego tak późno zdecydował się na przeprowadzenie zmian. – Jeśli chodzi o Kucharczyka, to nieźle realizował plan taktyczny. Patrząc na rezultat można stwierdzić, że faktycznie zmiany mogły zostać przeprowadzone wcześniej. Kuchy czuł się dobrze i to dlatego zdecydowałem się na wpuszczenie młodszego, szybszego zawodnika dopiero na 20 minut przed końcem. Gdyby się udało, byłby to dobry ruch, ale się nie udało. Tak jak powiedziałem, czasem w meczach tak bywa i ciężko przewidzieć, co się stanie – skomentował swoje decyzje szkoleniowiec Legii.

– Przed nami wiele pracy w kreowani sobie sytuacji i przekładanie ich na bramki. W pierwszej połowie kilka razy znaleźliśmy się w polu karnym, ale zabrakło skupienia, koncentracji – zakończył Romeo Jozak.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00