AktualnościCLJ: Z wizytą u lidera

CLJ: Z wizytą u lidera

W sobotnie samo południe juniorzy starsi Jagiellonii Białystok wrócą do gry w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki w meczu 12. kolejki zmierzą się na wyjeździe z prowadzącym w tabeli grupy wschodniej Progresem Kraków.

Poprzez przełożenie meczu z Polonią Warszawa, Żółto-Czerwoni w poprzedniej kolejce ligowej nie grali, ale nie skutkowało to dużym pogorszeniem ich sytuacji w tabeli. Mimo jednego spotkania rozegranego mniej Jaga jest w tabeli na piątym miejscu i ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, a także tylko pięć punktów straty do lidera, którym jest jej sobotni przeciwnik.

Progres Kraków wyrasta na jednego z faworytów do awansu do półfinału Centralnej Ligi Juniorów. Z jedenastu rozegranych spotkań krakowianie wygrali osiem, a przegrywali tylko dwukrotnie w derbach Krakowa – raz z Wisłą (0:1), raz z Cracovią (1:2). Drużyna ta oparta jest na roczniku 1999, który dwa lata temu awansował do finału mistrzostw Polski w kategorii juniorów młodszych, gdzie okazała się słabsza od poznańskiego Lecha. Jej liderem jest aktualny lider klasyfikacji strzelców grupy wschodniej CLJ – Karol Stanek, który zdążył już uzbierać na swoim koncie 11 ligowych trafień.

Równie dużym problemem, jak silny przeciwnik, może być w sobotnim meczu spore osłabienie kadrowe Żółto-Czerwonych. Nasi juniorzy zagrają bowiem bez dwóch reprezentantów Polski U-17, Bartosza Bidy i Mikołaja Nawrockiego, którzy od kilku dni walczą z kadrą w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy, który rozgrywany jest na Cyprze. Właśnie z powodu tego zgrupowania przełożony został ostatni mecz Jagi z Polonią, ale w przypadku starcia z Progresem na ten krok sztab szkoleniowy Jagi się nie zdecydował. Młodzi Jagiellończycy liczą na przedłużenie dobrej passy – w ostatnich pięciu meczach zdobyli 13 punktów na 15 możliwych.

Sobotni mecz 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Progres Kraków – Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godzinie 12:00. O wyniku będziemy starali się informować na bieżąco na Twitterze naszej Akademii – @AkademiaJagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00