AktualnościAP Jagiellonia 2010 zagrała w turnieju Hary Cup w Łodzi

AP Jagiellonia 2010 zagrała w turnieju Hary Cup w Łodzi

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2010 w miniony weekend wystąpił w turnieju Hary Cup 2017, który odbył się w Łodzi. Podopieczni Macieja Leśniewskiego i Marcina Oksztulskiego zajęli po dwudniowej rywalizacji ósme miejsce w gronie piętnastu drużyn.

– Pierwszego dnia zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W sześciu spotkaniach udało nam się zdobyć siedem punktów, dzięki czemu awansowaliśmy do ośmiozespołowej grupy mistrzowskiej, której mecze były rozgrywane już w niedzielę. Choć po przepisaniu wyników nie mieliśmy na początku rywalizacji drugiego dnia ani jednego punktu, to udało nam się w pierwszym spotkaniu pokonać najlepszy zespół drugiej grupy – AP Malbork 3:1. Później jednak ponieśliśmy trzy pechowe porażki, przez co ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na ósmym miejscu. Warto jednak dodać, że nasz zawodnik Michał Kowalczuk został wybrany do najlepszej szóstki turnieju – relacjonował przebieg turnieju w Łodzi trener Marcin Oksztulski.

– Był to nasz pierwszy duży turniej, gdzie mieliśmy okazję zaprezentować się na tle drużyn z różnych regionów Polski. Trenujemy razem dopiero od roku i było to dla nas bardzo cenne doświadczenie. Chłopcy, mimo bardzo młodego wieku, pokazali, że posiadają niemały potencjał piłkarski. Po meczach, w których ponieśliśmy porażkę, było w nich widać złość sportową, co świadczy o tym, że bardzo zależy im na grze w piłkę i dalszym rozwoju w tym kierunku – podsumował z kolei występ młodziutkich Żółto-Czerwonych trener Maciej Leśniewski.

W dwudniowych zmaganiach najlepszy okazał się zespół AP Talent Białystok, który wyprzedził na podium MOSP Białystok oraz UKS TKM Kąty.

Wyniki AP Jagiellonia 2010 na turnieju Hary Cup w Łodzi:

Dzień pierwszy:
AP Jagiellonia – Włókniarz Pabianice 5:1
AP Jagiellonia – WNS Szkoła Gortata Łódź 1:1
AP Jagiellonia – UKS TKM Kąty 0:1
AP Jagiellonia – FA Łódź Południe 8:0
AP Jagiellonia – MOSP Białystok 0:2
AP Jagiellonia – AP Talent Białystok 0:3

Dzień drugi:
AP Jagiellonia – AP Malbork 3:1
AP Jagiellonia – Suchary Suchy Las 0:1
AP Jagiellonia – Ursus Warszawa 0:1
AP Jagiellonia – Arkonia Szczecin 0:1

Skład: Jakub Jabłoński, Aleksander Szostkiewicz, Kacper Zabielski, Gabriel Ryś, Rafał Czapnik, Michał Kowalczuk, Jakub Zaleski, Konrad Różański, Maksymilian Sawoniewski, Piotr Pęksa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00