AktualnościCLJ U-15: Wygrana na boisku lidera

CLJ U-15: Wygrana na boisku lidera

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2003 wygrał na wyjeździe z Escolą Varsovia 1:0 w meczu zaległym 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Jedynego gola dla Jagi strzelił w tym spotkaniu Radosław Zyśk.

– Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa na boisku lidera, szczególnie po ostatnim meczu ligowym z Talentem, który przegraliśmy 2:4. Widć było, że ta porażka bardzo siedziała w chłopcach, którzy byli dziś bardzo zdeterminowani, aby zmazać tę plamę. Muszę przyznać, że bardzo dawno ich takich nie widziałem, bo byli bardzo napompowani taką pozytywną energią – opowiadał trener Przemysław Papiernik.

– Zwycięstwo nie przyszło nam łatwo, bo graliśmy z drużyną bardzo dobrze grającą w piłkę. Pierwsza połowa to było obustronne badanie się, praktycznie bez klarownych sytuacji, choć oba zespoły oddały po kilka strzałów. W drugiej połowie było tego wszystkiego więcej, ale o ile Escola swojej sytuacji stuprocentowej nie wykorzystała, to nam to się udało. Po bardzo ładnym prostopadłym podaniu Kuby Orpika jedyną bramkę w tym meczu strzelił Radek Zyśk – kontynuował opiekun AP Jagiellonia 2003.

– W końcówce Escola starała się wyrównać i miała przewagę, ale z tego niewiele wynikało. To zwycięstwo na pewno cieszy. Teraz przed nami ostatni mecz z Legią i postaramy się w niedzielę w dobrych humorach zakończyć tę rundę – podsumował trener Papiernik.

Dzięki tej wygranej Żółto-Czerwoni awansowali na drugie miejsce w grupie A. Ich dzisiejsi rywale, mimo porażki, zapewnili sobie z kolei zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Centralna Liga Juniorów U-15 – 11. kolejka:
FCB Escola Varsovia – AP Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)

Bramki: Zyśk 55’.

AP Jagiellonia: Bartłomiej Maliszewski, Błażej Makar, Filip Prokop, Jędrzej Stypułkowski, Błażej Żero, Lucjan Frydrych, Jakub Orpik, Oskar Osipiuk, Kacper Kiszko, Hubert Karpiński, Radosław Zyśk. Grali ponadto: Paweł Gryka, Kacper Matusiak.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00