AktualnościPodsumowanie jesieni – AP Jagiellonia 2006

Podsumowanie jesieni – AP Jagiellonia 2006

Kontynuując cykl naszych podsumowań, przechodzimy do zespołu AP Jagiellonia z rocznika 2006. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Macieja Leśniewskiego mają za sobą bardzo udaną rundę, w trakcie której zdominowali grupę ligi młodzików, gdzie mierzyli się ze starszymi przeciwnikami.

– Drużyna Jagiellonii 2006 przygotowania rozpoczęła na początku sierpnia. Do rozgrywek zespół przygotowywał się w Białymstoku oraz na obozie w Olecku. Od tego sezonu chłopcy przeszli do kategorii wiekowej młodzików, w której gra się już po dziewięciu zawodników. Drużyna występowała w rozgrywkach II Ligi Wojewódzkiej D1 i zakończyła je na pierwszym miejscu, zdobywając komplet 24 punktów w ośmiu meczach ze stosunkiem bramek 42:0. Zwycięstwo w grupie 3 daje awans do grupy mistrzowskiej na wiosnę, w której oprócz Jagi wystąpią jeszcze zespoły Wigier Suwałki, FMOSP Białystok, MOSP Białystok, Talent Białystok i MŁKS Łomża. Zapowiada się więc bardzo ciekawa rywalizacja, ponieważ oprócz Wigier są to drużyny z rocznika 2005 – opowiada trener Krzysztof Zalewski.

– Oprócz rozgrywek ligowych, jesienią zespół wziął udział w dwóch turniejach. W dniach 7-8 października drużyna wystąpiła w Mińsku Mazowieckim ], gdzie zajęła trzecie miejsce. W dniach 17-19 listopada z kolei Jaga wzięła udział w turnieju Ateitis Cup w Wilnie. Zajęła tam dziewiąte miejsce na 48 drużyn. Z sześciu meczów drużyna przegrała tylko jeden, z Juventusem Turyn, który wygrał cały turniej – kontynuuje opiekun młodych Żółto-Czerwonych, którego zespół w rundzie wiosennej nie będzie narzekał na nudę.

– Wiosna zapowiada się niezwykle interesująco. Do rozgrywek wiosennych drużyna będzie się przygotowywać m.in. na obozie w Olecku. Weźmie także udział w kilku turniejach, między innymi dwukrotnie będzie rywalizować z Lechem Poznań, Legią Warszawa, Lechią Gdańsk, Pogonią Szczecin i Zagłębiem Lubin w ramach turniejów BIG 6 – zakończył trener Zalewski.

Wyniki AP Jagiellonia 2006 w II Lidze Wojewódzkiej Młodzików (2005):

Wissa Szczuczyn – AP Jagiellonia Białystok 0:6 (gole: Chilmon x4, Szulżuk, Barcewicz)
AP Jagiellonia Białystok – MŁKS Łomża 2:0 (Czajkowski, Woronecki)
AP Jagiellonia Białystok – Jastrząb Knyszyn 10:0 (Barcewicz, Nieciecki x2, Chilmon, Czajkowski, Szulżuk x2, Woźniel, Woronecki, Talipski)
Warmia Grajewo – AP Jagiellonia Białystok 0:5 (Chilmon x2, Nieciecki, Szulżuk, Czarnecki)
Olimpia Zambrów – AP Jagiellonia Białystok 0:11 (Chilmon x3, Kozłowski, Wojdakowski, Wojciechowski x2, Bernatowicz x4)
AP Jagiellonia Białystok – Forty Piątnica 6:0 (Barcewicz x2, Siemieniuk, Chilmon, Woronecki, Woźniel)
AP Jagiellonia Białystok – F MOSP III Białystok 1:0 (Kozłowski)
MOSiR Grajewo – AP Jagiellonia Białystok 0:1 (Woronecki)

Bilans: 8 meczów, 8 zwycięstw, bramki 42:0 – pierwsze miejsce w tabeli grupy nr 3.

Kadra AP Jagiellonia 2006 w rundzie jesiennej:

Miłosz Piekutowski, Shaanti Rozz, Damian Fajfer, Tymoteusz Kulik, Wojciech Nowicki, Mikołaj Siemieniuk, Julian Kondraciuk, Patryk Talipski, Błażej Rusiłowicz, Armin Wasiluk, Karol Chilmon, Samuel Woronecki, Olaf Barcewicz, Hubert Woźniel, Mateusz Czarnecki, Kamil Gąsowski, Eryk Kozłowski, Iwo Czajkowski, Miłosz Szulżuk, Bartosz Nieciecki, Mateusz Sawicki.

W meczach ligowych grali też: Bartosz Bernatowicz, Damian Wojdakowski, Oliwier Wojciechowski (wszyscy AP Jagiellonia 2004).

Na turniejach grali też: Łukasz Wiszowaty, Grzegorz Haraburda (obaj AP Jagiellonia 2005), Bartosz Mazurek, Maksymilian Cholewa, Szymon Stypułkowski.

Trenerzy: Krzysztof Zalewski, Maciej Leśniewski.

Strzelcy:

Karol Chilmon – 11 goli
Miłosz Szulżuk, Olaf Barcewicz, Samuel Woronecki, Bartosz Bernatowicz – 4
Bartosz Nieciecki – 3
Iwo Czajkowski, Hubert Woźniel, Eryk Kozłowski, Oliwier Wojciechowski – 2
Patryk Talipski, Mateusz Czarnecki, Mikołaj Siemieniuk, Damian Wojdakowski – 1.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00