AktualnościHermes ponownie w Jagiellonii!

Hermes ponownie w Jagiellonii!

Hermes wraca do Białegostoku! Były zawodnik „Żółto-Czerwonych” postanowił wrócić „na stare śmieci”. Brazylijczyk będzie pomagał trenerowi Tomaszowi Kulhawikowi w pracy przy drużynie występującej w CLJ oraz zostanie samodzielnym szkoleniowcem zespołu z rocznika 2009. Ponadto będzie prowadził treningi indywidualne najzdolniejszych podopiecznych Akademii i koordynował pracę trenerów w kilku rocznikach.

– Oferta z Jagiellonii była miłą niespodzianką. Wszyscy wiedzą, że w Białymstoku spędziłem kilka lat i dzisiaj mogę powiedzieć, że był to najlepszy okres mojej gry w polskiej lidze. Cieszę się z powrotu do klubu, z którym wiążą mnie tak dobre wspomnienia. Nasze negocjacje trwały krótko. Szybko osiągnęliśmy konsensus i już nie mogę doczekać się początku pracy – podkreśla Hermes.

Chociaż Brazylijczyk jest trenerem od zaledwie trzech lat, to praca z młodzieżą nie będzie dla niego pierwszym takim doświadczeniem. – Zarówno w Zawiszy, jak i w Chojniczance prowadziłem drużyny z CLJ. Ponadto w klubie z Bydgoszczy prowadziłem indywidualne zajęcia dla najzdolniejszych wychowanków z roczników 98, 99 i 00. Ciekawym doświadczeniem może być dla mnie praca z tymi najmłodszymi. Z drugiej strony to kolejne wyzwanie, jestem pełen zapału do pracy oraz pozytywnej energii, którą chcę również zarazić naszych najmłodszych wychowanków – podkreśla były piłkarz Jagiellonii.

Z „transferu” Hermesa zadowolona jest również wiceprezes naszego Klubu, Agnieszka Syczewska. – Dobrze znamy Hermesa i pamiętamy jego zaangażowanie jako zawodnika. Zebraliśmy bardzo pozytywne opinie o jego pracy jako trenera, dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy. Byliśmy w stałym kontakcie przez te lata, kiedy Hermes pracował w innych klubach, cenimy go jako człowieka i fachowca. W przyszłym roku powstaną boiska treningowe na Elewatorskiej, w piątek podpisaliśmy umowę z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku, który obejmie opieką medyczną wszystkich naszych zawodników, rozwijają się nasze szkoły prowadzone w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego dlatego teraz potrzebujemy wzmocnienia naszych sztabów szkoleniowych i pierwszym z nich jest właśnie Hermes. Bardzo się cieszymy na jego powrót do Białegostoku.

Radości z pozyskania Hermesa nie kryje Sławomir Kopczewski, dyrektor Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok. – Transfer Hermesa to duże wzmocnienie naszej akademii. Zyskaliśmy nie tylko znakomitego fachowca, ale również osobę, która dużo w piłce osiągnęła, a w Białymstoku ciągle jest wspominana ze względu na niemałe sukcesy osiągane z Jagiellonią. Jestem przekonany, że obie strony zyskają na tym – podkreśla Kopczewski.

Hermes urodził się 43 lata temu w Sao Paulo. Już jako nastolatek prezentował spory potencjał piłkarski. W 1993 roku wraz z reprezentacją Brazylii w kategorii U-20 wywalczył tytuł młodzieżowego mistrza świata. Później zdobył Puchar Brazylii, ale po odejściu z Corinthians nigdy nie zagrał w żadnym z wielkich klubów w swojej ojczyźnie. W 2002 roku zdecydował się na transfer do Widzewa Łódź. Jak sam później przyznał, sądził, że w Polsce spędzi rok. Tymczasem z naszym krajem związał się na wiele kolejnych lat. Po upływie 12 miesięcy po filigranowego pomocnika sięgnęła Korona Kielce. W stolicy Województwa Świętokrzyskiego Hermes spędził pięć lat. W połowie 2008 roku przeniósł się do Jagiellonii Białystok, gdzie od razu stał się wiodącą postacią. Stawiał na niego Michał Probierz, na Podlasiu Brazylijczyk wywalczył pierwszy Puchar Polski i Superpuchar. Oba sukcesy świętował w 2010 roku. Po krótkim epizodzie w Polonii Bytom zawodnik zakotwiczył jeszcze w Zawiszy Bydgoszcz, z którym również sięgnął po Puchar Polski w 2014 roku. Po tym sukcesie postanowił zakończyć bogatą karierę. Hermes nie rozstał się z piłką, pozostał w niej jako szkoleniowiec. Na początku w bydgoskim Zawiszy, a później w Chojniczance Chojnice, z którą rozstał się w tym roku.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00