AktualnościJaga czwarta po rundzie jesiennej

Jaga czwarta po rundzie jesiennej

Piłkarze Jagiellonii Białystok na czwartym miejscu zakończyli rundę jesienną sezonu 2017/18 LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Ireneusza Mamrota uzbierali 36 punktów w 21 meczach i mają sześć „oczek” przewagi nad drugą połową tabeli, tracąc jednocześnie zaledwie dwa do prowadzącej Legii Warszawa.

Sytuacja Jagiellonii w ligowej klasyfikacji jest bardzo korzystna, bowiem tylko traci ona tylko dwa punkty do lidera (Legii Warszawa), a ma dokładnie tyle samo punktów, co drugi Lech Poznań i trzeci Górnik Zabrze.

Pierwsza czwórka zdołała osiągnąć kilkupunktową przewagę nad kolejnymi zespołami, które kotłują się w walce o grupę mistrzowską po zakończeniu rundy zasadniczej. Konkurencja pod tym względem stoi na wysokim poziomie, bowiem nawet dziewiąta Wisła Płock, która traci sześć „oczek” do Jagi, uzbierała 30 punktów, a jej średnia 1,43 punktu na mecz utrzymana może sprawić, że nawet 43 punkty będą zbyt małym dorobkiem, aby dostać się do pierwszej ósemki. Niemniej jednak, Jagiellończycy są na bardzo dobrej drodze, aby jako pierwszy po Legii i Lechu zespół awansować w erze systemu ESA 37 do grupy mistrzowskiej, pomimo letniego udziału w europejskich pucharach.

Żółto-Czerwoni w 21 kolejkach zanotowali 10 zwycięstw, 6 remisów oraz 5 porażek. Zarówno u siebie, jak i na wyjazdach Jaga zdobyła po 18 punktów, ale na boiskach rywali rozegrała jedno spotkanie więcej. Nie zmienia to faktu, że z delegacji nasz zespół przywiózł najwięcej punktów z całej ligowej stawki. Pod względem gry na własnym stadionie był jednak dopiero dziewiąty i to tu należy szukać poprawy w trakcie rundy jesiennej.

Zdobyte 36 punktów w 21 meczach to trzeci najlepszy wynik Jagiellonii w historii występów na szczeblu Ekstraklasy. Lepsze liczby Jaga osiągała tylko w poprzednim, wicemistrzowskim sezonie (39) oraz w rozgrywkach 2014/15 (38), kiedy to również znalazła się na podium. Jedno jest pewne – runda wiosenna zapowiada się pod tym względem bardzo obiecująco, a do gry wrócimy 12 lutego, kiedy to Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00