AktualnościKelemen i Nikołajuk opuścili zgrupowanie

Kelemen i Nikołajuk opuścili zgrupowanie

        W środę rano zgrupowanie Jagiellonii w tureckim Belek opuścili bramkarz Marian Kelemen oraz młody pomocnik Mateusz Nikołajuk. W obu przypadkach powodem wyjazdu były kontuzje.  

Słowacki bramkarz Żółto-Czerwonych może mówić o sporym pechu. Marian zaczynał obóz z dokuczliwym urazem palca, z tym jednak sztab medyczny naszego zespołu zdołał się jeszcze uporać. Marian po kilkudniowej przerwie wrócił do treningów 17 stycznia, wkrótce jednak przytrafił mu się kolejny uraz, tym razem eliminujący go z dalszych treningów z zespołem, wobec czego postanowiono odesłać go na leczenie do Białegostoku.

– Marian Kelemen przy niefortunnej interwencji naderwał sobie mięsień międzyżebrowy. Staraliśmy się mu pomóc, ale w jego przypadku jedynym lekarstwem jest czas i środki medyczne dostępne na miejscu w Polsce. Postawiliśmy tu diagnozę, ale chcemy ją potwierdzić badaniami u naszego lekarza – stwierdził Marcin Piechowski, klubowy fizjoterapeuta.

Wraz z doświadczonym golkiperem w drogę powrotną udał się także jeden z juniorów, który udał się na zgrupowanie z pierwszym zespołem po raz pierwszy. Mateusz Nikołajuk kontuzję złapał podczas jednego z treningów i starcia z Markiem Wasilukiem. – Mieliśmy starcie w jednej gierce, po którym doznał kontuzji. Przykro mi z tego powodu, ale taki jest sport. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia. Sam miałem sporo kontuzji i wiem, że to nic fajnego być unieruchomionym i patrzeć jak trenują koledzy – mówił w poniedziałek rosły defensor naszego zespołu.

– W przypadku Mateusza mamy do czynienia z urazem mechanicznym. Taki jest sport niestety. Nie mieliśmy na to wpływu, ani on, ani nikt inny, tak się zdarza, gdy w zespole na treningu jest duża rywalizacja. Wstępne badania potwierdzają, że ma zerwane całkowicie więzadło skokowo-strzałkowe, a dodatkowo naderwane jest więzadło skokowo-piętowe. Musimy tutaj jednak pozostawić rezerwę, a wszystkie te informacje potwierdzą szczegółowe badania po powrocie do Białegostoku – dodaje Piechowski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00