AktualnościEl. ME U-17: Remis Polaków, asysta Bidy

El. ME U-17: Remis Polaków, asysta Bidy

Reprezentacja Polski do lat 17 zremisowała z Gruzją 2:2 w pierwszym meczu turnieju Elite Round eliminacji do mistrzostw Europy. Całe spotkanie w barwach Biało-Czerwonych ukoronowane asystą rozegrał napastnik Jagiellonii, Bartosz Bida.

Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego rozpoczęli w bardzo kiepski sposób mecz rozgrywany w Legnicy. Pierwsza połowa tego spotkania należała do Gruzinów, którzy grali ładniej i wykorzystywali proste błędy w defensywie Biało-Czerwonych. Już w dziewiątej minucie rzut karny podyktowany za faul Karola Smajdora wykorzystał Zuriko Dawitaszwili. Młodzi Polacy szybko odpowiedzieli trafieniem Maika Nawrockiego po stałym fragmencie gry, ale później kolejny rzut karny sprowokował tym razem Marcel Lotka i po drugiej bramce Dawitaszwilego to rywale schodzili na przerwę z prowadzeniem.

Druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej. To Polacy mieli przewagę i dążyli nie tylko do wyrównania, ale też strzelenia zwycięskiej bramki. Wszystko zaczęło się jednak od drugiej żółtej i czerwonej kartki dla Iwy Gelaszwilego w 51. minucie. Chwilę później do wyrównania po asyście Bartka Bidy doprowadził Mateusz Żukowski. W kolejnych minutach Biało-Czerwoni walczyli o gola na 3:2, ale pomimo wyraźnej dominacji ta sztuka im się nie udała.

Bartosz Bida rozegrał pełne 80 minut i był jednym z najlepszych, jak nie najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski w tym spotkaniu. W pierwszej połowie to nasz napastnik niemal w pojedynkę starał się atakować na bramkę rywala, a po przerwie był równie aktywny i jedyne, czego mu zabrakło, to skuteczności, bowiem Bartek miał kilka dobrych okazji (które często stwarzał sobie sam), aby trafić do siatki.Drugi z Żółto-Czerwonych, Mikołaj Nawrocki, cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

W kolejnych meczach Polacy zmierzą się kolejno z Macedonią (sobota) i Irlandią (środa).