AktualnościEl. ME U-17: Polacy bez awansu. Cały mecz Bidy

El. ME U-17: Polacy bez awansu. Cały mecz Bidy

Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała z Irlandią 0:1 w ostatnim meczu turnieju Elite Round eliminacji do mistrzostw Europy. 80 minut w tym spotkaniu rozegrał napastnik Jagiellonii Bartosz Bida. Taki wynik sprawia, że młodzi Polacy nie zagrają w majowym turnieju finałowym.

Po remisie z Gruzją (2:2) i zwycięstwie z Macedonią (3:0) Biało-Czerwoni w swoim ostatnim spotkaniu potrzebowali remisu, aby być pewnym awansu do turnieju finałowego. Mierzyli się jednak z Irlandczykami, którzy z kompletem punktów byli już tego awansu pewni.

Po niemrawym początku w końcówce pierwszej połowy Polacy mieli szansę na wyjście na prowadzenie, ale uderzenie głową Wiktora Pleśnierowicza zatrzymał na linii bramkowej jeden z irlandzkich obrońców.

Do przerwy było 0:0, a po zmianie stron Biało-Czerwoni sprokurowali już trzeci rzut karny dla rywali w tym turnieju. Jedenastkę podyktowaną za bezsensowny faul Maika Nawrockiego wykorzystał Troy Parrot.

Po tym trafieniu reprezentacja Polski musiała za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, w związku z czym mecz się otworzył. Dobre sytuacje z jednej strony mieli Michał Karbownik i Bartosz Bida, z drugiej dwie szanse miał Adam Idah, ale wynik już się nie zmienił.

Porażka z Irlandią przy zaskakująco wysokim zwycięstwie Gruzji nad Macedonią aż 6:0 sprawia, że podopieczni Bartłomieja Zalewskiego zakończyli rozgrywany w Legnicy i Głogowie turniej na trzecim miejscu i nie zagrają w majowym turnieju finałowym w Anglii.

Napastnik Jagiellonii Bartosz Bida rozegrał pełne 80 minut. Drugi z Żółto-Czerwonych, Mikołaj Nawrocki, cały mecz spędził na ławce rezerwowych.