AktualnościKomunikat w sprawie remontu ulicy wiosennej

Komunikat w sprawie remontu ulicy wiosennej

W związku z rozpoczętą przebudową ul. Wiosennej przez Strabag Sp. z o.o.  informujemy, że zmianie ulega organizacja ruchu pieszego i samochodowego w rejonie Stadionu Miejskiego w dniach meczowych.

Ruch samochodowy:
1. Wstrzymany został ruch samochodowy na całej długości ul. Wiosennej.
2. Ciąg ulic Słoneczna – 11 Listopada pozostanie drożny dla ruchu samochodowego.
3. Na skrzyżowaniu ul. Ciołkowskiego z ul. Wiosenną wprowadzono zakaz skrętu w lewo, najbliższa możliwość tzw. „nawrotki” w celu dotarcia do Stadionu Miejskiego znajduje się ok. 1 km dalej w kierunku ul. Mickiewicza.
4. Miejsca parkingowe przy ul. Słonecznej w dni meczowe są wyłączone z użytkowania.
5. Zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe na skrajnym, prawym pasie ul. Ciołkowskiego na odcinku od ul. Wiosennej do ul. Mickiewicza. 

Ruch pieszy:
1. W dni meczowe będzie możliwe poruszanie się pieszo po ul. Wiosennej od skrzyżowania z ul. Kawaleryjską do skrzyżowania z ul. Ciołkowskiego (Kołowroty wejsciowe nr 4 i 5).

Na całej długości ul. Wiosennej zerwane zostały chodniki i asfalt z jezdni. Inwestor (Zarząd Dróg Miejskich) i Wykonawca robót zapewnił, że pomimo tego faktu będzie możliwe poruszanie się pieszo po starej części ulicy i chodników. Pozostała tam nawierzchnia ma zostać wyrównana i utwardzona w granicach możliwości realizowanych prac budowlanych.

2. Możliwym alternatywnym ciągiem ruchu pieszego kibiców kierujących się w stronę kołowrotów K4 i K5 jest wejście na teren Stadionu Miejskiego od ul. Słonecznej, gdzie następnie należy przejść okrążając boisko boczne w stronę ul. Wiosennej. Poruszając się ciągiem przy części biurowej Stadionu Miejskiego dotrzemy do przejścia do ul. Wiosennej, skąd możemy udać się w stronę kołowrotów.

Pomoc i informacje w tym zakresie będzie można uzyskać u Stewardów pracujących przy obsłudze meczu.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00