AktualnościCLJ: Pozostać w czołówce

CLJ: Pozostać w czołówce

W sobotnie popołudnie juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają kolejne spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów. W meczu 22. kolejki Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Cracovią.

Podopieczni Tomasza Kulhawika, Hermesa i Piotra Grzybki nie notują na razie najlepszego początku rundy wiosennej. Młodzi Żółto-Czerwoni, którzy na koniec 2017 roku dość niespodziewanie zajmowali w tabeli grupy wschodniej drugie miejsce, w czterech wiosennych spotkaniach (z Legią, Wisłą Płock, Motorem i Koroną) zdobyli tylko cztery punkty i spadli na trzecią pozycję. Sobotnia konfrontacja w Krakowie z czwartą Cracovią będzie dla Jagiellończyków kluczowa, jeśli chcą oni jeszcze pozostać w ścisłej czołówce ligowej klasyfikacji.

– Szkoda, że w taki sposób tracimy kolejne punkty. Dzisiaj sytuacji było z obu stron niewiele, dlatego można bardzo żałować, że w drugiej połowie nie wykorzystaliśmy doskonałej okazji do strzelenia gola. Do tego proste błędy indywidualne w końcówce sprawiły, że to Korona dzisiaj cieszy się ze zwycięstwa. Nie możemy się jednak załamywać, bo w sobotę gramy równie ważne i trudne spotkanie w Krakowie – mówił po środowej porażce z Koroną (0:1) trener Tomasz Kulhawik.

Cracovia wiosną stała się jednym z faworytów do awansu do półfinału mistrzostw Polski. W zespole Pasów gra bowiem dwóch reprezentantów Polski U-19 – Sebastian Strózik i Radosław Kanach, a do tego zimą krakowianie pozyskali dwóch wyróżniających się zawodników Polonii Warszawa – Daniela Pika i Filipa Majchrowskiego. Pasy obecnie mają dwa punkty straty do Jagiellonii, ale też dwa spotkania rozegrane mniej od naszego zespołu. Pierwszy mecz obu drużyn, rozegrany jesienią w Wysokiem Mazowieckiem, zakończył się bezbramkowym remisem.

Sobotnie spotkanie 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Cracovia – Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godzinie 15:00. O wyniku będziemy informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00