AktualnościGoleador Klimala, czyli bilans wypożyczonych

Goleador Klimala, czyli bilans wypożyczonych

W środę rozegrano kilka zaległych meczów, które przeniosiono z terminów marcowych w niższych ligach, z powodu stanu boiska. Zaprezentowało się w nich dwóch zawodników wypożyczonych z Jagiellonii. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Patryk Klimala.

20-letni napastnik znowu błysnął skutecznością. Przypomnijmy, że w weekend jego bramka dała Wigrom zwycięstwo w wyjazdowym starciu z Rakowem Częstochowa. Tym razem „Klima” strzelił aż dwa gole w meczu ze Stomilem Olsztyn. Potyczka, którą rozgrywano w Ostródzie zakończyła się triumfem suwalczan 2:1. Warto zwrócić uwagę, że Patryk z dziewięcioma bramkami zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji strzelców Nice I ligi, tracąc dwa gole do prowadzącego duetu Lewicki – Machaj (obaj mają po 11 bramek). Wigry dzięki tej wygranej awansowały na najniższy stopień podium zaplecza Lotto Ekstraklasy. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach na boisku nie pojawił się żaden z pozostałych zawodników wypożyczonych z Jagiellonii. Karol Mackiewicz oraz Paweł Olszewski przechodzą rehabilitację, a Damian Węglarz obserwował spotkanie z ławki rezerwowych.

Swój mecz rozegrał również Radomiak Radom, w którym 90 minut zagrał Hubert Gostomski. Golkiper wypożyczony z Jagiellonii skapitulował raz, a pokonał go Tomasz Wróbel strzałem z rzutu karnego. Pomimo porażki „Gostek” po raz kolejny należał do wyróżniających się postaci w swoim zespole i udowodnił, że jest mocnym punktem ekipy z Radomia.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00