AktualnościBudowa boisk przy Elewatorskiej rozpoczęta!

Budowa boisk przy Elewatorskiej rozpoczęta!

        Dnia 25 kwietnia 2018 roku rozpoczęła się budowa ośrodka treningowego Jagiellonii Białystok przy ulicy Elewatorskiej w Białymstoku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RS Budownictwo z siedzibą w Białymstoku. Budowa potrwa około 10 miesięcy, a koszt całej inwestycji to 15 mln złotych.

– W dniu 23 kwietnia została podpisana umowa o wykonanie robót budowlanych oraz odbyło się przekazanie placu budowy wykonawcy. Wczoraj o rozpoczęciu budowy został zawiadomiony Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, natomiast dziś rozpoczęliśmy organizowanie zaplecza i placu budowy. W pierwszym etapie pracy planujemy wykonać rozbiórkę istniejących budynków oraz wykonanie stanu surowego budynku szatniowo-administracyjnego, a także przekładek kolizji energetycznych na terenie przewidzianym pod budowę boisk piłkarskich. Całość pracy zamierzamy sfinalizować do końca roku. W styczniu i lutym przystąpimy do procedury uzyskania prawomocnego pozwolenia na użytkowanie – mówi Grzegorz Piotrowski, kierownik kontraktu z RS Budownictwo.

Ośrodek będzie się składał z 3 boisk. Jedno pełnowymiarowe boisko będzie posiadało sztuczną nawierzchnię oraz balon. Dwa pozostałe będą miały nawierzchnię naturalną. Pierwsze będzie pełnowymiarowe i podgrzewane, a drugie, mniejsze, będzie miało wymiary 68 na 33 metry. Dodatkowo przy boiskach powstaną budynki szatniowo-administracyjne oraz magazynowe.

– To dla nas bardzo ważna inwestycja. Jestem przekonany, że ośrodek, który powstanie przy Elewatorskiej przyczyni się do dalszego rozwoju naszego klubu. Wierzę, że zajęcia treningowe w takich warunkach jeszcze bardziej pomogą naszym zawodnikom w podnoszeniu ich umiejętności piłkarskich – mówi Cezary Kulesza, Prezes Zarządu Jagiellonii Białystok.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00