AktualnościUwaga na atak, czyli w prasie o Jadze

Uwaga na atak, czyli w prasie o Jadze

W środowej prasie w kontekście Jagiellonii pojawiają się dwa tematy. Trwa dyskusja na temat jagiellońskich napastników, a Paweł Primel zapowiada mecz z Wisłą.

Przegląd Sportowy
Co z tymi napastnikami? – W wiosennych meczach napastnicy strzelili tylko sześć z dwudziestu goli Jagiellonii. Skuteczniejsi od białostockich snajperów są pomocnicy. Arvydas Novikovas, Martin Pospišil (obaj po cztery trafienia) i Przemysław Frankowski (dwa) w 2018 roku strzelili już dziesięć goli. Grający bliżej bramki rywali Roman Bezjak i Karol Świderski mają tylko po trzy trafienia. Nie jest to do końca problem, bo najważniejsze, żeby ktoś trafił do siatki, ale skuteczny napastnik w końcówce sezonu może być na wagę złota. (…) Plusem białostockich snajperów jest to, że potrafią obsłużyć kolegów. Sheridan i Bezjak mają po asyście, a Świderski dwa ostatnie dogrania. Jagiellonii przydałby się ktoś taki, jak Christian Gytkjaer w Lechu. Duńczyk ma już 18 goli w tym sezonie. Żaden inny zespół z czołowej trójki (Lech, Jagiellonia, Legia) nie ma tak skutecznego najbardziej wysuniętego zawodnika (najlepszym strzelcem Jagi z 9 bramkami jest Novikovas).

Kurier Poranny
Paweł Primel przed meczem z Wisłą Kraków. – Wiślacy z pewnością przeżyli porażkę z Legią przed krakowską publicznością. Ale nie przyjadą do nas lizać ran i przeżywać tego, co było, tylko walczyć o zwycięstwo – mówi przed niedzielnym spotkaniem z Białą Gwiazdą trener bramkarzy Jagiellonii Paweł Primel. (…) – Tyle, że teraz Wisła nie ma nic do stracenia i musi wygrać w Białymstoku, by jeszcze liczyć na europejskie puchary. Ale i my wiemy, o co gramy. Co prawda możemy awansować w tabeli tylko o jeden szczebelek, ale za to o jaki – dorzuca. Jagiellończycy są w dużo lepszych humorach od najbliższych rywali, bo wygrali w Kielcach 3:0 i wciąż są tuż za plecami liderującego Lecha Poznań. Trenera golkiperów dodatkowo cieszy bardzo dobra postawa w starciu z Koroną Mariana Kelemena, który bronił bez zarzutu.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00