AktualnościGuilherme: Przed nami pięć finałów

Guilherme: Przed nami pięć finałów

– Wygrana w Kielcach była nam potrzebna, aby wróciła do nas nasza pewność siebie. W trzech wcześniejszych meczach nie osiągaliśmy odpowiednich wyników i nie prezentowaliśmy gry, jakiej od siebie oczekujemy. Dlatego niezwykle ważne było, aby wygrać tak pewnie i to na wyjeździe. Przed nami pięć finałów, w których zależymy tylko od siebie. Jeśli je wygramy, to osiągniemy nasz cel – mówił przed meczem z Wisłą Kraków Guilherme Sitya.

– Wszyscy wiemy, że pierwsza połowa w Kielcach była bardzo zła w naszym wykonaniu, ale przynajmniej w defensywie udało nam się zrobić to, czego od siebie oczekujemy, i zatrzymać Koronę. Rywale stworzyli sobie tylko jedną sytuację, w której uratował nas Marian Kelemen. Po przerwie wróciliśmy do gry, jaką Jagiellonia prezentowała na początku rundy. To nam dodało dużo pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami – nie ukrywał brazylijski obrońca Jagi.

– Wierzę, że wygrana z Koroną rozpocznie dobrą serię w naszym wykonaniu. Po pewnej wygranej na wyjeździe teraz musimy zwyciężyć na własnym boisku. Aby to uczynić, musimy od początku grać tak, jak w drugiej połowie w Kielcach – dodawał 28-latek, który zdaje sobie sprawę, że w niedzielne popołudnie nie będzie łatwo o trzy punkty.

– Wisła to wielki klub, posiadający duże tradycje i bardzo dobrych zawodników. Nie wiem, jakie są obecnie cele tego klubu, ale zdaję sobie sprawę, że sami zawodnicy mają swoją ambicję, dlatego najważniejsze jest, abyśmy sami podeszli do  tego spotkania, jakby był to dla nas finał. To będzie bardzo trudny mecz, bo Wisła to bardzo dobra drużyna – zakończył Guilherme.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00