AktualnościCLJ: Kluczowy mecz w stolicy

CLJ: Kluczowy mecz w stolicy

W 26. kolejce Centralnej Ligi Juniorów zmierzy się ze sobą aż osiem drużyn z pierwszej dziewiątki tabeli grupy wschodniej. W tej kluczowej dla układu górnej części klasyfikacji serii gier juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zmierzą się na wyjeździe z MKS Polonią Warszawa.

Dwa zwycięstwa z rzędu – nad ŁKS Łódź (4:1) i Resovią Rzeszów (3:1) – pozwoliły naszym młodym zawodnikom złapać oddech przed decydującą fazą walki o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów. Na pięć kolejek przed końcem Jaga ma trzy punkty przewagi nad siódmym UKS SMS Łódź, od którego ma też lepszy bilans meczów bezpośrednich.

– Wiadomo, że najważniejsze dzisiaj są trzy punkty, ale my też pracujemy nad naszą grą. Dziś zaczęliśmy grać swoją piłkę dopiero po 15-20 minutach, ale udało się nam złapać nasz rytm i graliśmy z każdą minutą coraz lepiej. Stworzyliśmy sobie wiele dobrych sytuacji, choć przeciwnik był bardzo wymagający. Resovia grała agresywnie, z dużym zaangażowaniem, ale chwała i gratulacje dla chłopaków, że potrafili się podnieść. Tydzień temu potrafiliśmy odpowiednio zareagować po stracie gola na 1:1 w meczu z ŁKS-em, a dzisiaj poradziliśmy sobie, mimo że to Resovia szybko objęła prowadzenie. Musimy pracować nad tym, aby grać dobrze od samego początku. W tygodniu będziemy dalej doskonalić to, co trenujemy i w jaki sposób chcemy grać. Dzisiejsze zwycięstwo doda nam dużo pewności siebie – mówił po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Resovią trener Hermes.

Walka o pozostanie w CLJ na kolejny sezon jest jednak niezwykle wyrównana. Trzecia Korona nad siódmym UKS SMS Łódź ma tylko pięć punktów przewagi, a bezpieczne są tak naprawdę tylko Legia Warszawa i Cracovia. O pozostałe cztery miejsca walczy sześć naprawdę dobrych zespołów, dlatego najbliższa kolejka będzie bardzo interesująca.

W teorii najłatwiejsze zadanie mają w niej piłkarze szóstego Motoru Lublin, który zmierzy się na wyjeździe z trzynastym Stomilem Olsztyn. Jagiellonia zagra z kolei w Warszawie z dziewiątą Polonią.  W pozostałych meczach siódmy UKS SMS Łódź podejmie prowadzącą Legię Warszawa, ósmy Progres Kraków zagra derby z wiceliderem Cracovią, a piąta Wisła Kraków zmierzy się z trzecią Koroną Kielce. Wszystkie te wyniki będą niezwykle istotne w kontekście gry o czołową szóstkę.

Rywal Żółto-Czerwonych, dziewiąta w tabeli Polonia Warszawa, ma na swoim koncie 34 punkty i traci do bezpiecznej strefy aż 12 punktów. Można powiedzieć, że szanse Czarnych Koszul na utrzymanie są jedynie matematyczne, bo choć Polonistów stać na zdobycie wielu punktów w ostatnich pięciu kolejkach, tak przy tak silnej stawce trudno się spodziewać, aby aż trzy drużyny będące nad nimi zanotowały dramatyczny kryzys.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn rozegranym jesienią w Białymstoku emocji, również tych negatywnych (13 żółtych, 3 czerwone kartki) nie brakowało. Jagiellonia straciła bramkę jako pierwsza, ale już do przerwy prowadziła aż 5:1. W drugiej połowie bohaterami byli już tylko rywale, którzy strzelili dwa gole i… obejrzeli trzy czerwone kartki, przez co mecz zakończył się wynikiem 5:3. Względem tamtego spotkania w Polonii nie będzie w sobotę Daniela Pika i Filipa Majchrowicza, którzy przenieśli się zimą do Cracovii, a pierwszy z wymienionych zdążył już nawet bardzo udanie zadebiutować w LOTTO Ekstraklasie.

Sobotni mecz 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godzinie 12:00. W miarę możliwości o wyniku tego spotkania będziemy informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.