AktualnościGra Akademia: 5-9 maja [PLAN MECZÓW]

Gra Akademia: 5-9 maja [PLAN MECZÓW]

Majówka w pełni, ale już w weekend czekają nas kolejne spotkania drużyn naszej Akademii. Nie zabraknie bardzo ciekawych spotkań i wielu piłkarskich emocji.

W Centralnej Lidze Juniorów walka o utrzymanie trwa w najlepsze. W meczu 26. kolejki juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zmierzą się na wyjeździe z dziewiątą w tabeli Polonią Warszawa. W sobotę o godzinie 12:00 Żółto-Czerwonych czeka przy Konwiktorskiej trudne zadanie, ale w przypadku zwycięstwa zrobią oni duży krok w kierunku zagwarantowania sobie miejsca w czołowej szóstce grupy wschodniej.

Dokładnie w tym samym terminie nasi juniorzy młodsi postarają się o zwycięstwo w Łodzi, w meczu z Łódzkim Klubem Sportowym. Gospodarze w tym sezonie spisują się zaskakująco dobrze, będąc w tabeli grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-17 na czwartym miejscu, przed Legią Warszawa. ŁKS ma już 11 punktów przewagi nad strefą spadkową i jest bardzo blisko osiągnięcia swojego celu minimum na tę rundę, podczas gdy Jaga chce umocnić się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

W Centralnej Lidze Juniorów do lat 15 naszą drużynę AP Jagiellonia 2003 czekają dwa ważne mecze w ciągu kilku dni. W niedzielę Żółto-Czerwoni, grając przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa, postarają się umocnić na pozycji wicelidera grupy A. W środę z kolei podopieczni Przemysława Papiernika i Piotra Bondziula zagrają przy Słonecznej z UKS SMS Łódź. To spotkanie zostanie rozegrane awansem, jako że Jaga w kolejny weekend wyjedzie na ciekawie zapowiadający się turniej w Lubinie.

W Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych i Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy nasze drużyny z roczników 2002 i 2004 zmierzą się u siebie z Wigrami Suwałki. Kolejne spotkania ligowe rozegrają ekipy AP Jagiellonia 2005 i AP Jagiellonia 2006. Do gry w najbliższych dniach wejdą też nasze żaki z rocznika 2009, które rozegrają swoje dwa pierwsze turnieje Ligi Żaków.

Oto, co nas czeka w najbliższym czasie z udziałem drużyn naszej Akademii:

Centralna Liga Juniorów (1999):
MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok (sobota, 12:00)

Centralna Liga Juniorów U-17 (2001):
ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok (sobota, 12:00)

Centralna Liga Juniorów U-15 (2003):
Legia Warszawa – AP Jagiellonia Białystok (2003) (niedziela, 16:00)
AP Jagiellonia Białystok (2003) – UKS SMS Łódź (środa, 15:00, boisko boczne Stadionu Miejskiego)

Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych (2001):
AP Jagiellonia Białystok (2002) – Wigry Suwałki (niedziela, 16:00, boisko boczne Stadionu Miejskiego)

Liga Wojewódzka Trampkarzy (2003):
AP Jagiellonia Białystok (2004) – Wigry Suwałki (sobota, 11:00, boisko przy ZS Mechanicznych)
F MOSP Białystok – AP Jagiellonia Białystok (2004) (środa, 15:00, boisko przy ul. Świętokrzyskiej)

II Liga Wojewódzka Trampkarzy (2003):
Jastrząb Knyszyn – AP Jagiellonia II Białystok (2005) (niedziela, 12:00)

Liga Wojewódzka Młodzików (2005):
AP Jagiellonia Białystok – AP Wigry II Suwałki (środa, 17:30, boisko przy ZS Mechanicznych)

Liga Żaków (2009):
Pierwszy turniej grupy A z udziałem drużyn AP Jagiellonia 2009 (poniedziałek, 16:30, boisko przy ul. Świętokrzyskiej)
Drugi turniej grupy A z udziałem drużyn AP Jagiellonia 2009 (środa, 16:30, boisko przy ul. Świętokrzyskiej)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00