AktualnościJagielloński rozkład reprezentacyjny

Jagielloński rozkład reprezentacyjny

Chociaż sezon ligowy za nami, to część naszych zawodników nie może narzekać na nudę. W poniedziałek zgrupowania rozpoczęło czterech Jagiellończyków. Ponadto wraz z reprezentacją Polski do mundialu przygotowuje się Przemysław Frankowski.

Prawdziwy maraton czeka Arvydasa Novikovasa. Litwin dzisiaj rozpoczyna zgrupowanie, podczas którego jego drużyna zagra cztery mecze. W tym czasie nasi północno-wschodni sąsiedzi zmierzą się w ramach rozgrywek Baltica Cup z Estonią i Łotwą. Później Litwę czekają towarzyskie potyczki z Iranem oraz Polską.

Od niedzieli wraz z reprezentacją Słowenii trenują Roman Bezjak i Nemanja Mitrović. Obaj przygotowują się do towarzyskiego starcia z Czarnogórą, które zaplanowano na początku czerwca w Podgoricy.

Również towarzysko będzie grała reprezentacji Słowacji U-20. Powołanie do niej otrzymał Martin Adamec. Nasi południowi sąsiedzi zmierzą się na wyjeździe z Mołdawią.

Nie zapominamy również o Przemysławie Frankowskim, który ma już za sobą jeden obóz z reprezentacją Polski w Juracie. „Franek” wraz z całym zespołem selekcjonera Adama Nawałki udał się do Arłamowa, gdzie w poniedziałek 4 czerwca selekcjoner poda nazwiska wszystkich zawodników powołanych na Mistrzostwa Świata. Jeśli Przemek znajdzie się w 23-osobowej kadrze na mundial, będzie mógł zagrać w towarzyskich spotkaniach Biało-Czerwonych z Chile (8 czerwca, Poznań) oraz Litwą (12 czerwca, Warszawa).

Jagielloński plan gier:

Reprezentacja Litwy (Arvydas Novikovas)
30.05 Estonia – Litwa (Rakvere)
05.06 Litwa – Łotwa (Wilno)
08.06 Iran – Litwa (Moskwa)
12.06 Polska – Litwa (Warszawa)

Reprezentacja Słowenii (Roman Bezjak, Nemanja Mitrović)
02.06 Czarnogóra – Słowenia (Podgorica)

Reprezentacja Słowacji U-20 (Martin Adamec)
30.05 Mołdawia – Słowacja (Kiszyniów)

ew. Reprezentacja Polski (Przemysław Frankowski)
08.06 Polska – Chile (Poznań)
12.06 Polska – Litwa (Warszawa) 

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00