AktualnościGomes: Jagiellonia ma miesiąc przewagi

Gomes: Jagiellonia ma miesiąc przewagi

– Nie uważam, abyśmy wylosowali łatwego rywala. W ostatnich latach polska liga bardzo się rozwinęła, a jej czołowi przedstawiciele robią kariery w topowych europejskich ligach. Dużym atutem Jagiellonii w pierwszym spotkaniu będzie jej stadion oraz kibice – powiedział trener Rio Ave, Jose Gomes.

W rozmowie z klubową telewizją Rio Ave szkoleniowiec skomentował wyniki losowania. – Nie uważam, abyśmy trafili na łatwego rywala. Trzeba docenić Jagiellonię, która zakończyła sezon na 2. miejscu, strzelając tyle samo goli co pierwsza w tabeli Legia. Nasz przeciwnik stracił do mistrza zaledwie trzy punkty, a więc do samego końca liczył się w walce o tytuł. Ponadto zespół z Polski gra na nowoczesnym stadionie, który może pomieścić ponad 20 tysięcy kibiców. Myślę, że na nasz mecz trybuny się wypełnią i taka atmosfera doda skrzydeł gospodarzom. Trybuny w Białymstoku są stosunkowo blisko murawy, co sprawia, że doping jest jeszcze lepiej słyszalny – wymienia Portugalczyk.

Szkoleniowiec Rio Ave nie szczędził komplementów pod adresem naszej piłki. – W ostatnich latach polska liga zrobiła spory postęp. Wielu czołowych zawodników po wyjeździe z tamtejszej ligi robi kariery w takich krajach jak Włochy, Grecja, czy USA. Ponadto także w Polsce pracuje wielu zagranicznych szkoleniowców, a w drużynach nie brakuje dobrych zawodników, także tych z zagranicy. Wielu z nich podnosi sportowy poziom. Polskie drużyny w swoim stylu stawiają przede wszystim na przygotowanie fizyczne oraz siłę. Podobnego stylu spodziewam się po Jagiellonii – analizuje trener.

W czym doświadczony szkoleniowiec widzi atuty Jagi? – Największą przewagą naszego rywala jest to, że oni zaczynają zmagania ligowe miesiąc przed nami. Drużyna z Białegostoku rozpocznie rywalizację w Lidze Europy już po pierwszym meczu w swojej ekstraklasie. My nie mamy takiego komfortu i do formy będziemy musieli dojść poprzez sparingi. Zawsze ten pierwszy mecz jest niewiadomą. To będzie ciężki mecz dla Rio Ave, ale i trudne zadanie czeka również Jagiellonię. Moim zdaniem obie drużyny mają po 50 procent szans na awans – zakończył Jose Gomes.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00