AktualnościTomasz Kulhawik trenerem KS Wasilków

Tomasz Kulhawik trenerem KS Wasilków

Trener Tomasz Kulhawik opuszcza Akademię Jagiellonii. 38-letni szkoleniowiec został nowym trenerem klubu z IV ligi podlaskiej – KS Wasilków.

Tomasz Kulhawik pracował w Akademii Jagiellonii jako koordynator ds. szkolenia młodzieży, a do kwietnia pełnił również rolę trenera drużyny juniorów starszych. Największe sukcesy odnosił jednak z rocznikiem 1998. Wraz z trenerem Piotrem Grzybko doprowadził ten zespół do półfinału Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2016/17, a także wypuścił spod swoich skrzydeł takich zawodników, jak m.in. Przemysław Mystkowski, Bartłomiej Żynel, Dawid Polkowski, Paweł Kaczmarczyk, Mateusz Ostaszewski czy Marcin Pigiel. Przez krótszy czas z trenerem Kulhawikiem pracowali również m.in. Hubert Gostomski, Patryk Klimala czy Paweł Olszewski.

– Na pewno szkoda, że pewien etap w życiu się kończy. W Jagiellonii pracowałem przez 11 lat, ale na ścieżce rozwoju pewne drzwi były już dla mnie tutaj zamknięte. W związku z tym podjąłem decyzję o przejściu do pracy z seniorami. Zaczynam od poziomu dość przeciętnego, ale wierzę, że uda mi się zbudować swoją pozycję i rozwinąć podobnie, jak to miało miejsce w pracy z młodzieżą w Jagiellonii. Dziękuję klubowi za to, że miałem okazję ukształtować się tu jako trener i zebrać wszelkie szlify, które teraz pewnością przydadzą się w pracy w nieco innym środowisku – mówił trener Tomasz Kulhawik.

– Myślę, że przez te 11 lat udało mi się pozostawić po sobie kawał dobrej pracy, co dotyczy przede wszystkim 14 chłopaków z rocznika 1998, których miałem okazję prowadzić i którzy grają teraz na poziomie centralnym. Patryk Klimala, Przemek Mystkowski czy Bartek Żynel są teraz w Ekstraklasie, a Paweł Kaczmarczyk, Dawid Polkowski, Marcin Pigiel, Hubert Gostomski czy Paweł Olszewski w 1. Lidze. Część z nich grała mojej drużynie od dziecka, co daje mi ogromną satysfakcję – dodał 38-letni szkoleniowiec.

KS Wasilków w minionym sezonie podlaskiej IV ligi zajął trzecie miejsce, ustępując jedynie Ruchowi Wysokie Mazowieckie oraz Warmii Grajewo. Tomasz Kulhawik na stanowisku trenera drużyny z Wasilkowa zastąpi Artura Woronieckiego, który w 2011 roku wywalczył z juniorami starszymi Jagiellonii mistrzostwo Polski, a latem przejął trzecioligową Olimpię Zambrów.

Trenerze, dziękujemy za pracę w Jagiellonii i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00