AktualnościPrzemysław Mystkowski z nowym kontraktem i wypożyczony do Podbeskidzia

Przemysław Mystkowski z nowym kontraktem i wypożyczony do Podbeskidzia

Wychowanek Jagiellonii Przemysław Mystkowski przedłużył kontrakt z naszym klubem do końca czerwca 2021 roku. 20-letni pomocnik najbliższy sezon 2018/19 spędzi jednak na wypożyczeniu w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Przemysław Mystkowski jest wychowankiem Jagi z rocznika 1998. Młodzieżowy reprezentant Polski zadebiutował w pierwszej drużynie jeszcze w wieku 16 lat, w wyjazdowym spotkaniu z Cracovią (2:2) na zakończenie sezonu 2013/14. Następnie brał udział zarówno w osiągnięciu trzeciego miejsca w Ekstraklasie w 2015 roku, a także zdobyciu wicemistrzostwa Polski dwa lata później.

Łącznie, „Mystek” w pierwszym zespole Żółto-Czerwonych zanotował 40 oficjalnych występów (osiem w wyjściowej jedenastce), w których strzelił jednego gola, do którego dołożył dwie asysty.

W minionych rozgrywkach 20-letni ofensywny pomocnik był już na wypożyczeniu w Nice 1. Lidze. W barwach Miedzi Legnica rozegrał 25 spotkań ligowych, w których trzykrotnie trafiał do siatki rywala i zanotował jedną asystę, przyczyniając się do awansu legniczan do LOTTO Ekstraklasy.

Przez najbliższy rok Mystkowski będzie występował w Podbeskidziu Bielsko-Biała. „Górale” w poprzednim sezonie zajęli na zapleczu Ekstraklasy dziewiąte miejsce, a od lata ich trenerem jest dobrze znany w Białymstoku Krzysztof Brede, asystent trenera Michała Probierza w Jagiellonii w latach 2014-17.

Przemek, gratulujemy przedłużenia kontraktu i życzymy udanych występów na wypożyczeniu! Powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00