AktualnościRobert Wójcik nowym trenerem w Akademii Jagiellonii

Robert Wójcik nowym trenerem w Akademii Jagiellonii

Kadra trenerska Akademii Jagiellonii Białystok doznała poważnego wzmocnienia. Nowym szkoleniowcem juniorów młodszych z rocznika 2002 został bowiem były selekcjoner młodzieżowych reprezentacji Polski – Robert Wójcik.

Niespełna 47-letni Wójcik wraz z trenerem Andrzejem Ambrożejem będzie prowadzić zespół, który w przyszłym sezonie będzie występować w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

– Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Przez pierwszy rok pracowałem w podbydgoskim Koronowie, a potem zostałem zatrudniony w Zawiszy Bydgoszcz, gdzie w latach 1996-2010 pracowałem z grupami młodzieżowymi. W międzyczasie powierzono mi również reprezentację województwa bydgoskiego, z którą dwukrotnie zdobywałem mistrzostwo Polski (puchar Kuchara i Michałowicza). To pozwoliło mi zostać asystentem trenera Michała Globisza w latach 2002-08, a następnie samodzielnie prowadzić nasze reprezentacje młodzieżowe od U-15 do U-17 w latach 2010-17 – przedstawił się były trener kadr młodzieżowych naszego kraju.

– Przez kilka lat prowadziłem młodzieżowe reprezentacje Polski – od U-15 do U-17, ale w pewnym momencie moja praca w PZPN się zakończyła. Już wtedy miałem propozycję pracy w Jagiellonii, ale nie byłem jeszcze gotów na jej przyjęcie i wróciłem do mojego miasta, Bydgoszczy, dołączając do klubu MUKS CWZS. Po roku sobie znowu wszystko przemyślałem i zdecydowałem się przenieść do Białegostoku – opowiada 47-letni szkoleniowiec.

– Jagiellonia jest klubem, który dobrze się rozwija.  Zespół seniorów od kilku sezonów jest  w ligowej czołówce, a i młodzież kroczy tą drogą, czego przykładem jest złoty medal drużyny Wojtka Kobeszki. Będziemy obserwować, ilu tych zawodników trafi do piłki seniorskiej, bo to jest nasze główne założenie. Baza się rozwija, rośnie grono bardzo dobrych zawodników i trenerów. Myślę, że to jest miejsce, w którym sam będę mógł się rozwijać – dodaje trener Wójcik, który jako selekcjoner polskich młodzieżówek miał okazję pracować ze sporą grupą młodych Żółto-Czerwonych.

– Nie będę w stanie pewnie ich wszystkich wymienić, ale dotyczy to przede wszystkim rocznika 1998, w którym była cała rzesza młodych zawodników Jagiellonii, którzy stanowili o sile tej reprezentacji. Byli to bramkarz Bartek Żynel, Przemek Mystkowski, Mateusz Ostaszewski i Paweł Kaczmarczyk. Powoływani byli też Patryk Koncewicz czy Mateusz Maliszewski. Ważnym ogniwem drużyny z rocznika 1997 był oczywiście Bartek Drągowski, a z rocznika 2000 grał u mnie w eliminacjach Janek Zysik. Myślę, że było tych zawodników jeszcze więcej, ale trudno mi ich wszystkich sobie teraz przypomnieć – opowiadał nowy szkoleniowiec naszych juniorów młodszych.

– Jeszcze nie zdążyłem poznać tego zespołu, ale wiadomo, że naszym nadrzędnym celem jest wychowanie dobrych zawodników w kontekście pierwszej drużyny. Trzeba tymi zawodnikami pracować, czasem tę pracę indywidualizować, pochylić się nad tymi najbardziej zdolnymi, żeby klub miał z nich jak największą pociechę. To są główne cele, a pozostałe będziemy na bieżąco ustalać z kierownictwem klubu – zakończył trener Robert Wójcik.

Zespół juniorów młodszych z rocznika 2002 w rundzie jesiennej Centralnej Ligi Juniorów U-17 będzie mierzył się z Legią Warszawa, Escolą Varsovia, Polonią Warszawa, MOSP Białystok, AKS SMS Łódź, ŁKS Łódź oraz Olimpią Elbląg.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00