AktualnościJagiellonia 2003 siódma w Gdańsku

Jagiellonia 2003 siódma w Gdańsku

Zespół Jagiellonii Białystok z rocznika 2003 zajął siódme miejsce na międzynarodowym turnieju Sambor Youth Cup w Gdańsku. Podopieczni Przemysława Papiernika i Piotra Bondziula rywalizowali tam z krajową czołówką i solidnymi zespołami z zagranicy.

Młodzi Jagiellończycy pierwszego dnia trafili do grupy z Wartą Poznań, ukraińskim Szachtarem Donieck i Pogonią Szczecin. Po bezbramkowym remisie z drużyną z Poznania i pechowej porażce z Ukraińcami, Żółto-Czerwoni musieli pokonać półfinalistę ostatniej edycji Centralnej Ligi Juniorów U-15, aby awansować do półfinału. Tak też się stało – wynik 2:0 sprawił, że to Jaga weszła do najlepszej ósemki turnieju.

Tam łatwo oczywiście nie było, a lepsze od naszej drużyny okazały się norweska Valerenga Oslo oraz ponownie Szachtar. W meczu o siódme miejsce Żółto-Czerwoni pewnie ograli za to Motor Lublin 2:0.

– Bardzo się cieszę, że mieliśmy okazję wystąpić w tym turnieju. Jechaliśmy do Gdańska, aby zagrać z silnymi zespołami i to zostało zrealizowane nawet nie w 100, a w 120 procentach – opowiadał trener Przemysław Papiernik.

– Przez dwa dni mieliśmy do rozegrania sześć meczów po 40 minut. Los sprawił, że trafiliśmy do bardzo silnej grupy i zadanie awansu do ćwierćfinału było bardzo trudne. Udało to się nam głównie dzięki zwycięstwu nad Pogonią Szczecin 2:0 w ostatnim meczu fazy grupowej. W ćwierćfinale trafiliśmy na mistrza Norwegii Valerengę Oslo i musieliśmy uznać wyższość rywali. Taki rezultat sprawił, że graliśmy o miejsca 5-8 i po porażce z Szachtarem Donieck oraz zwycięstwie nad Motorem Lublin ostatecznie uplasowaliśmy się na siódmym miejscu  – kontynuował szkoleniowiec naszego rocznika 2003.

– Możemy być zadowolonym z tego, co pokazaliśmy w meczach z Pogonią i Motorem, które należą do czołówki krajowej, co pokazał ostatni sezon Centralnej Ligi Juniorów U-15. Mieliśmy jednak duże problemy z zespołami zagranicznymi, ale Szachtarowi i Valerendze trzeba oddać to, że oba te kluby zdobyły mistrzostwo swojego kraju w ostatnich sezonach. Cały turniej był dla nas cennym doświadczeniem – podsumował trener Papiernik.

Wyniki drużyny z rocznika 2003 na turnieju Sambor Youth Cup w Gdańsku:

Faza grupowa:
Jagiellonia Białystok – Warta Poznań 0:0
Jagiellonia Białystok – Szachtar Donieck (Ukraina) 0:2
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 2:0 (Zyśk, Stypułkowski)

Ćwierćfinał:
Jagiellonia Białystok – Valerenga Oslo (Norwegia) 0:2

O miejsca 5.-8.:
Jagiellonia Białystok – Szachtar Donieck (Ukraina) 0:3

O miejsce siódme:
Jagiellonia Białystok – Motor Lublin 2:0 (Frydrych, Dębek)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00