AktualnościJustas Lasickas nowym piłkarzem Jagiellonii!

Justas Lasickas nowym piłkarzem Jagiellonii!

Jagiellonia Białystok dokonała kolejnego letniego wzmocnienia! W sobotę piłkarzem Żółto-Czerwonych został litewski skrzydłowy Justas Lasickas z Żalgirisu Wilno, który podpisał z Jagą trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Lasickas ma zaledwie 20 lat, a już jest sześciokrotnym reprezentantem Litwy, który wystąpił m.in. w ostatnim towarzyskim meczu z Polską (0:4) na Stadionie Narodowym. To właśnie Lasickas zmienił wówczas już w pierwszej połowie kontuzjowanego byłego Jagiellończyka, Fedora Cernycha.

Urodzony 6 października 1997 w Wilnie zawodnik jest wychowankiem miejscowego Żalgirisu, w którym rozegrał dotąd 24 spotkania w litewskiej najwyższej klasie rozgrywkowej, strzelając w nich jednego gola i notując jedną asystę.

Ostatni sezon Lasickas, który grał również w kadrach młodzieżowych swojego kraju, spędził na rocznym wypożyczeniu w drużynie z serbskiej ekstraklasy – FK Zemun. Rozegrał tam 34 mecze ligowe, w których trzykrotnie pokonywał bramkarza rywali i raz asystował przy trafieniu kolegi.

Justas Lasickas również 176 centymetrów wzrostu i gra głównie na prawym skrzydle, choć może występować również po drugiej stronie boiska, a nawet na prawej obronie. 20-letni zawodnik, który będzie grał z numerem 14, złożył swój podpis pod trzyletnią umową z Jagiellonią (z opcją przedłużenia o kolejny rok).

Justas, witamy w Jagiellonii i życzymy powodzenia w żółto-czerwonych barwach!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00