AktualnościSoczewski: Chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony

Soczewski: Chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony

– Dla nas jest to wielkie święto i spore przeżycie, szczególnie dla zawodników. Niektórzy z nich być może już nie zagrają takiego meczu. Chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony i cieszymy się, że to się udało – mówił po meczu z Jagiellonią (0:1) trener Lechii Dzierżoniów Zbigniew Soczewski.

– Mimo przegranej, pozostawiliśmy po sobie dobre wrażenie. Nie byliśmy tylko tłem na boisku i stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji. Zespół Jagiellonii dominował, widać było jego wyższość piłkarską, ale nie było widać tych trzech klas rozgrywkowych różnicy – dodawał szkoleniowiec trzecioligowca.

Lechia w pierwszej połowie miała swoje sytuacje do pokonania Grzegorza Sandomierskiego. – Naszą bolączką jest to, że tych okazji nie wykorzystujemy. Nasz najlepszy strzelec zmienił barwy klubowe i poszedł do wyższej ligi, teraz szukamy i na siłę wstawiamy tam zawodników z innych pozycji. Najważniejsze jednak, że te sytuacje sobie stwarzamy. To jest dla mnie najważniejsze, nawet jeśli tych bramek nie strzeliliśmy. Mam nadzieję, że przyjdzie czas, kiedy zaczniemy je wykorzystywać – komentował doświadczony szkoleniowiec zespołu z Dzierżoniowa.

– Byłem zadowolony z naszej gry i dyscypliny taktycznej. W ostatnich meczach w lidze nie zawsze to dobrze funkcjonowało. Jeden zawodnik w słabszej dyspozycji powodował to, że zespół się rozsypywał. Dzisiaj było widać zespół i dyscyplinę, założenia przedmeczowe były realizowane. Wiadomo, że gdy przeciwnik grał trochę szybciej, to popełnialiśmy błędy, ale z przebiegu całego meczu pokazaliśmy się z dobrej strony – podsumował trener Soczewski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00