AktualnościKrólowie wyjazdów, czyli w prasie o Jadze

Królowie wyjazdów, czyli w prasie o Jadze

Wtorkowa prasa, co zrozumiałe, jest w całości poświęcona meczowi w Sosnowcu. Jaga odniosła efektowne zwycięstwo na Stadionie Ludowym.

Novikovas odgryzł się trenerowi. – Wicemistrzowie Polski skarcili beniaminka. Jednego z goli strzelił Arvydas Novikovas, który w przeszłości miał ostry konflikt z Valdasem Ivanauskasem, obecnym trenerem Zagłębia. (…) Na początku drugiej połowy skrzydłowy potrzebował zaledwie 24 sekundy żeby wpakować piłkę do siatki. Miejscowi nie zdążyli zareagować i błyskawicznie trzech graczy gości otoczyło bramkarza Dawida Kudłę. Novikovas miał też ogromny udział przy trzecim trafieniu. W 54 minucie Arkadiusz Jędrych chyba dalej był myślami w szatni, zagapił się, Litwin przejął piłkę i zaliczył asystę przy golu Karola Świderskiego. Dla reprezentanta młodzieżówki było to drugie trafienie w tym dniu. Po pierwszym białostoczanie zaprezentowali nową cieszynkę… wykonali kilka pompek. Skąd taki pomysł? Inspiracją była gra FIFA, w której obok „tańca robota”, czy „paradującego ptaka”, są właśnie pompki.

Frankowski powołany. – Przemysław Frankowski z Jagiellonii Białystok został powołany na najbliższe mecze z Czechami i Portugalią. Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek ogłosił powołania na mecze z Czechami i Portugalią.

Oceny za mecz z Zagłębiem. – Marian Kelemen – 6 Przy golu bez szans, bo pilka wpadła do bramki po rykoszecie. Wwcześniej zaliczył jedną piękną paradę, broniąc strzał Alexandre Cristovao. (…) Arvydas Novikovas – 8 Obrońcy z Sosnowca na długo go zapamiętają. Wiele wygranych pojedynków, do tego gol i asysta. Warto odnotować szczególnie zagranie do Świderskiego przy trafieniu na 3:0, bo nie zawsze Litwin zauważa lepiej ustawionych kolegów. W Sosnowcu grał dla zespołu. Brawo. Karol Świderski – 8 Robił to, co należy do napastnika – strzelał gole. Pierwszy cios zadał z chirurgiczną precyzją.

Super Express
Jaga zdobyła Sosnowiec. – Na zakończenie 14. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec walczyło z Jagiellonią Białystok o opuszczenie ostatniej pozycji w tabeli. Faworytem poniedziałkowej rywalizacji byli jednak podopieczni Ireneusza Mamrota. Wicemistrzowie Polski nie mieli żadnych problemów z pokonaniem „czerwonej latarnii” i z Sosnowca wywieźli komplet punktów. (…) Jagiellonia przeprowadziła akcję, jak z podręcznika. W jej ostatniej fazie podania wymienili Karol Świderski z Mateuszem Machajem. Piłka wróciła do tego pierwszego na osiemnastym metrze. 21-latek zdecydował się na strzał. Futbolówka, po odbiciu od słupka, wpadła do bramki zespołu z Sosnowca, a Świderski mógł cieszyć się ze swojej trzeciej bramki w tym sezonie Ekstraklasy. (…) Zagłębie od pierwszych sekund drugiej połowy chciało zaatakować gości. Postanowili wyjść wysokim pressingiem, ale okazało się to zabójcze dla beniaminka. Jagiellonia błyskawicznie wyszła z własnej połowy, a w ostatniej fazie ataku Kudła miał przed sobą tylko trzech zawodników z Białegostoku. Na skraju szesnastki Marko Poletanović zagrał do Arvydasa Novikovasa, który umieścił piłkę w pustej bramce. W pięćdziesiątej czwartej minucie meczu było już 3:0 dla wicemistrzów Polski.

Gazeta Współczesna
Jaga grała jak z nut. – Jagiellonia rozbiła na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 4:1 i jest wiceliderem ekstraklasy. (…) Ataki podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota przyniosły skutek w 38 mincuie, gdy po podaniu Mateusza Machaja Świderski idealnie strzelił tuż przy słupku, wreszcie pokonując golkipera Zagłębia. Jeszcze przed przerwą Klemenz groźnie strzelił, ale piłkę po koźle wybił Kudła. Jeżeli gospodarze mieli nadzieję na dobry wynik to tych marzeń zostali brutalnie pozbawieni w ciągu kilku minut drugiej części. 24 sekundy po wznowieniu gry i wymianie podań Marko Poletanović wyłożył piłkę Arvydasowi Novikovasowi, a ten bez problemu skierował ją do pustej bramki. Z kolei w 54 minucie Litwin z łatwością zabrał piłkę Arkadiuszowi Jędrychowi dograł w pole karne do Świderskiego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza zdobył drugiego gola w tym meczu.

Gazeta Wyborcza
Jaga rozbiła Zagłębie. – Piłkarze Jagiellonii nie mieli większych problemów z ograniem najsłabszej drużyny w ekstraklasie. Wicemistrzowie Polski wygrali w poniedziałek 4:1 na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. (…) Szkoleniowiec ekipy z Sosnowca desygnował w poniedziałek do gry identyczną jedenastkę zawodników, jak w ostatnim spotkaniu. Zmiany były natomiast w Jagiellonii. Z powodu kartek nie mógł zagrać m.in. Ivan Runje. Miejsce Chorwata na środku obrony zajął więc Lukas Klemenz. W ataku natomiast kolejną szansę otrzymał Karol Świderski.