AktualnościWyjazdowi killerzy, czyli w prasie o Jadze

Wyjazdowi killerzy, czyli w prasie o Jadze

W środowej prasie nie milkną echa efektownej wygranej Jagiellonii w Sosnowcu. „Żółto-Czerwoni” zostali nazwani „wyjazdowymi killerami”.

Kurier Poranny
Jaga zdominowała Zagłębie. – „Wyjazdowi killer” – pod takim tytułem reportaż z meczu w Sosnowcu przedstawiła stacja Canal + Sport. Także inne media podkreślały, że postawa Żółto-Czerwonych w delegacjach jest imponująca. – Wyższość „Jagi” nie podlegała dyskusji, goście byli zdecydowanie lepszym zespołem, bardziej uporządkowanym i lepiej grającym piłką – czytamy w relacji ukazującego się m. in. w Sosnowcu „Dziennika Zachodniego”. – Jagiellonia potwierdziła też, że jej specjalnością są wyjazdy. W tym sezonie na obcym boisku jeszcze nie przegrała, a ostatni raz jako gość została pokonana siedem miesięcy temu przez Zagłębie Lubin – dodaje autor relacji. (…) Teraz najważniejsze jest, by wyjazdowi killerzy byli też postrachem rywali u siebie. Dlatego warto w niedzielę pójść na mecz z Lechem Poznań i wesprzeć dopingiem nasz zespół.

Juniorzy Jagi lepsi w derbach. – Emocjonujący przebieg miały derby Białegostoku w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Jagiellonia pokonała MOSP 2:1. Białostockie drużyny zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli. MOSP już został zdegradowany, a Żółto-Czerwoni toczą dramatyczną walkę o pozostanie w elicie. Zwycięstwo sprawiło, że sytuacja Jagiellonii poprawiła się, chociaż wciąż jest trudna. (…) Mieć przewagę to jedno, a udokumentować ją golami, to drugie. Na swoje szczęście Żółto-Czerwoni mieli w składzie Jakuba Orpika, który dwoma trafieniami odwrócił losy spotkania i podtrzymał nadzieję na uniknięcie degradacji.

Gazeta Wyborcza
Dwóch zawodników w ’11’ kolejki. – Arvydas Novikovas i Karol Świderski z Jagiellonii Białystok zostali wybrani do najlepszej jedenastki 14. kolejki ekstraklasy. (…) Dwa gole w tym pojedynku zdobył Karol Świderski. Bramkę i asystę zaliczył natomiast Arvydas Novikovas. Dobry występ tych zawodników został teraz doceniony. Obaj piłkarze białostockiego klubu zostali wybrani do najlepszej jedenastki 14. kolejki ekstraklasy. Zarówno Karol Świderski, jak też Arvydas Novikovas, zostali wyróżnieni w ten sposób po raz drugi w obecnym sezonie.

Dwóch powołanych. – Arvydas Novikovas i Karol Świderski to kolejni piłkarze Jagiellonii Białystok, którzy zostali powołani na najbliższe spotkania swych reprezentacji. (…) We wtorek powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski rozesłał natomiast Czesław Michniewicz. Przed Polakami są mecze z Portugalią w barażach mistrzostw Europy do lat 21. Pierwszy pojedynek odbędzie się 16 listopada w Zabrzu, rewanż zostanie natomiast rozegrany cztery dni później w Chaves. Wśród powołanych zawodników na te spotkania jest m.in. Karol Świderski. Napastnik Jagiellonii jest ostatnio w niezłej formie. W meczu z GKS-em Katowice w Pucharze Polski to po faulu na nim został podyktowany rzut karny po którym została strzelona bramka na wagę awansu. Z kolei w ostatnim starciu w ekstraklasie (4:1 z Zagłębiem Sosnowiec) sam zdobył dwa gole.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00