AktualnościGra Akademia: 9-11 listopada [PLAN MECZÓW]

Gra Akademia: 9-11 listopada [PLAN MECZÓW]

Jest listopad, ale na szczęście zimy na horyzoncie nie widać, więc drużyny naszej Akademii mogą dogrywać ostatnie spotkania w rundzie jesiennej sezonu 2018/19. Oto, co ich czeka w nadchodzących dniach.

W Centralnej Lidze Juniorów nasi juniorzy starsi dotrą do półmetka rozgrywek. W swoim ostatnim meczu pierwszej połowy sezonu Żółto-Czerwoni podejmą w sobotę przy Słonecznej czwartą w tabeli Pogoń Szczecin. Dla podopiecznych Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego będzie to z pewnością bardzo trudne spotkanie, ale liczymy na ich dobrą postawę i trzecią wygraną z rzędu.

Kluczowe spotkanie w CLJ U-17 czeka w niedzielę naszych juniorów młodszych. W meczu przedostatniej kolejki walczący o utrzymanie Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z ŁKS Łódź. Piłkarze Roberta Wójcika i Macieja Patyka postarają się zrewanżować rywalom za pechową porażkę na własnym boisku i zrobić krok w kierunku pozostania w centralnych rozgrywkach.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15 prowadzącemu w tabeli grupy A zespołowi AP Jagiellonia 2004 pozostały już tylko dwa spotkania z drużynami, które po rundzie pożegnają się z CLJ. W pierwszym z nich, w sobotę po południu Jaga zagra przy Słonecznej z AP Ostróda. Czekamy na 10. zwycięstwo z rzędu młodych zawodników Tomasza Bernatowicza i Adriana Citko.

W ligach wojewódzkich przychodzi czas na rozegranie meczów ostatniej jesiennej kolejki. W kategorii juniorów młodszych Jagiellonia 2003 postara się przypieczętować wygraną w całych rozgrywkach. Aby tak się stało, podopieczni Przemysława Papiernika i Piotra Bondziula muszą ograć najsłabszy zespół ligi – Piasta Białystok. W trampkarzach z kolei AP Jagiellonia 2005 ma już pewne utrzymanie na rundę wiosenną, ale młodzi piłkarze Hermesa i Łukasza Tupalskiego postarają się jeszcze zaprezentować z dobrej strony w starciu z walczącym o zwycięstwo w lidze MOSP Białystok.

Oto, co nas czeka z udziałem drużyn naszej Akademii w najbliższy weekend:

Centralna Liga Juniorów (2000/01):
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin (sobota, 13:30, boisko boczne Stadionu Miejskiego)

Centralna Liga Juniorów U-17 (2002):
ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok (2002) (niedziela, 13:30)

Centralna Liga Juniorów U-15 (2004):
AP Jagiellonia Białystok (2004) – AP Ostróda (sobota, 16:00, boisko boczne Stadionu Miejskiego)

Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych (2002):
Piast Białystok – Jagiellonia Białystok (2003) (piątek, 10:00, boisko przy ZS Mechanicznych)

Liga Wojewódzka Trampkarzy (2004):
AP Jagiellonia Białystok (2005) – MOSP Białystok (sobota, 11:00, boisko przy ZS Mechanicznych)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00