AktualnościO spokojne święta

O spokojne święta

W piątkowy wieczór piłkarze Jagiellonii Białystok zakończą piłkarski rok 2018. W meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy Żółto-Czerwoni zmierzą się w Gliwicach z Piastem. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Gdy wydawało się, że końcówka rundy będzie dla drużyny Ireneusza Mamrota udana, wszystko zostało zamazane plamą, jakim był ostatni mecz Żółto-Czerwonych z Zagłębiem Lubin. Wysoka porażka aż 0:4 na zakończenie roku przy Słonecznej była sporym ciosem zarówno dla kibiców, jak i dl samej drużyny. To wszystko sprawia, że w ostatnim tegorocznym spotkaniu z Piastem Gliwice Jagiellończycy będą walczyć o to, aby zarówno oni, jak i kibice, mogli spędzić nadchodzące święta w dobrych nastrojach.

– Mówiłem zawodnikom, że prezent urodzinowy z ich strony nie był najlepszy i teraz trzeba sprawić sobie oraz kibicom, żeby święta można było spędzić w zdecydowanie lepszych nastrojach – zaznaczał przed tym meczem trener Ireneusz Mamrot.

– Rozmawialiśmy o tym z zespołem i mam nadzieję, że każdy w stu procentach będzie potrafił się skupić na najbliższym meczu. Zachowanie tej koncentracji będzie najważniejsze. Pod względem fizycznym też mamy w nogach wiele spotkań w tej rundzie. Sam się zastanawiałem, dlaczego ten ostatni mecz z Zagłębiem tak wyglądał, ale byliśmy po serii meczów rozgrywanych co trzy dni, długich podróżach i krótszym mikrocyklu. To jednak oczywiście nie tłumaczy aż tak wysokiej porażki – dodawał szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

Piątkowy rywal Jagi, Piast Gliwice, to aktualnie piąty zespół LOTTO Ekstraklasy, który do trzeciej Jagiellonii traci tylko dwa punkty. Ekipa Waldemara Fornalika jest jednym z pozytywnych zaskoczeń kończącej się rundy. Piastunki może nie grają wielkiej piłki, ale ich futbol jest skuteczny i wyrachowany. Szczególnie w Gliwicach, gdzie Piast przegrał dotąd tylko jedno ligowe spotkanie z Legią Warszawa. Więcej o naszym najbliższym przeciwniku można przeczytać pod tym linkiem.

Przeciwko Piastowi nasza drużyna będzie walczyć o to, aby utrzymać się na ligowym podium na zakończenie roku, a także nie stracić dystansu do prowadzących drużyn z Gdańska i Warszawy. Do tego Żółto-Czerwonym niezbędne jest zdobycie trzech punktów. Optymistyczne przed piątkową konfrontacją mogą być dwa fakty – Jaga wygrała wszystkie trzy spotkania w tym sezonie w województwie śląskim (3:1 z Górnikiem Zabrze, 4:1 z Zagłębiem Sosnowiec oraz 1:0 z GKS Katowice), a także dwukrotnie sobie poradziła w tym roku z Piastem, wygrywając m.in. na inaugurację 2018 roku w Gliwicach 2:0 po golach Przemysława Frankowskiego i Martina Pospisila.

– Oby ten wynik się powtórzył, tym bardziej że ostatnio straciliśmy punkty na własnym stadionie. Wiemy jednak, że Piast u siebie punktuje bardzo dobrze i to jest mocna strona tej drużyny. Zobaczymy, w jakim składzie zagra nasz przeciwnik, ale my też mamy swoje problemy, zwłaszcza w linii defensywnej – mówił trener Mamrot [PEŁNA WYPOWIEDŹ].

W Gliwicach szkoleniowiec Jagi na pewno nie będzie mógł skorzystać z zawieszonych Lukasa Klemenza i Romana Bezjaka, a z urazami zmagają się Ivan Runje i Jakub Wójcicki. W Piaście z kolei zabraknie zawieszonego za kartki Jakuba Czerwińskiego, kontuzjowanego Tomasza Jodłowca i najprawdopodobniej także Mateusza Maka.

Piątkowy mecz 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisja w Eurosporcie 2 i Polskim Radiu Białystok, relacja live na Jagiellonia.pl. Zapraszamy!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00