AktualnościZoran z kontraktem, czyli w prasie o Jadze

Zoran z kontraktem, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowej prasie trwa gorąca giełda transferowa. Informacją dnia pozostaje podpisanie umowy przez Zorana Arsenicia z wicemistrzami Polski.

Gazeta Wyborcza
Świderski odejdzie z Jagiellonii? – Karol Świderski może odejść z Jagiellonii Białystok. Zainteresowana pozyskaniem 21-letniego piłkarza jest m.in. Genoa, z której do Milanu może przenieść się Krzysztof Piątek. Karol Świderski rozegrał już 113 spotkań w Ekstraklasie. Jesienią w końcu zaczął systematycznie pokazywać drzemiący w nim potencjał. W obecnym sezonie zdobył już osiem bramek i jest najlepszym strzelcem białostockiego klubu. Niewykluczone, że wiosną już nie będzie występował w barwach wicemistrzów Polski. Młodzieżowy reprezentant Polski ma kilka propozycji transferowych. – Telefonów jest sporo, ale oferta jedna – mówi Cezary Kulesza, prezes i jeden z właścicieli białostockiego klubu.

Arsenić podpisał z Jagą. – Obronę mamy już skompletowaną – mówi Cezary Kulesza, prezes i jeden z właścicieli Jagiellonii. Kontrakt z białostockim klubem podpisał właśnie Zoran Arsenić. Pozyskanie środkowego obrońcy było jednym z celów transferowych Jagiellonii. W kręgu zainteresowań białostoczan był m.in. Zoran Arsenić. Chorwat, który rozwiązał kontrakt z Wisłą Kraków z powodu zaległości finansowych, miał jednak też inne propozycje. Ostatecznie 24-letni obrońca zdecydował się przyjąć ofertę z Białegostoku. Zoran Arsenić podpisał z Jagiellonią 3,5-letni kontrakt. – Dlaczego wybrałem Jagiellonię? Rozmawiałem z prezesem i trenerem. Widziałem, że mają oni plan na przyszłość, że na mnie liczą oraz że chcą, abym był ważną częścią ich zespołu. Przez ostatnie półtora roku zdążyłem poznać drużynę Jagiellonii, grałem przeciwko niej kilkakrotnie i to były najtrudniejsze spotkania w sezonie – mówi nowy piłkarz białostockiego klubu w rozmowie z oficjalnym serwisem internetowym Jagiellonii. Z kolei pytany o to, jakie cele stawia przed sobą, odpowiada: – Chcę tutaj wygrać wszystko, co się będzie dało. Chcę zdobyć mistrzostwo, Puchar Polski i grać w europejskich pucharach.

Sport
Kostal zasili Jagę? – Z Wisły odchodzi Martin Kostal. W środę Słowak pożegnał się z zespołem, a dziś będzie przechodził badania medyczne w zespole Jagiellonii Białystok. Krakowianie są zadowoleni z zaproponowanych warunków. Biała Gwiazda otrzyma za transfer 350 tysięcy euro oraz Lukasa Klemenza. W tym samym kierunku ma też powędrować Łukasz Burliga, który rozwiązał już kontrakt z Jagą.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00