AktualnościOfensywa transferowa, czyli w prasie o Jadze

Ofensywa transferowa, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowej prasówce dominuje jeden temat – transferów Jesusa Imaza oraz Martina Kostala. Obaj zasilili już naszą drużynę.

Przegląd Sportowy
Kostal i Imaz zaprezentowani. – Jagiellonia Białystok wciąż się wzmacnia. W zespole Ireneusza Mamrota oficjalnie zaprezentowano Martina Kostala i Jesusa Imaza. Jagiellonia oficjalnie ogłosiła transfery kolejnych dwóch piłkarzy. To Martin Kostal i Jesus Imaz. Obaj do tej pory występowali w Wiśle Kraków.

Gazeta Wyborcza
Jaga podpisała z Kostalem i Imazem. – Martin Kostal i Jesus Imaz zostali nowymi zawodnikami Jagiellonii Białystok. Byli piłkarze Wisły Kraków podpisali 3,5-letnie kontrakty z drużyną wicemistrza Polski. Podczas zimowej przerwy w rozgrywkach trwa przebudowa kadry Jagiellonii. Najnowszymi nabytkami białostockiego klubu są Martin Kostal oraz Jesus Imaz. Obaj grali ostatnio w Wiśle Kraków i obaj byli wyróżniającymi się zawodnikami w drużynie trenera Macieja Stolarczyka. Martin Kostal do Wisły trafił latem 2017 roku. 22-letni skrzydłowy do podstawowego składu przebił się jednak dopiero jesienią obecnego sezonu. Słowak zagrał w 19 spotkaniach ekstraklasy, zdobył dwa gole i miał pięć asyst. – Za mną najlepsza runda w karierze, aczkolwiek nie było ich jeszcze zbyt wiele w mojej przygodzie z seniorską piłką. To była pierwsza, gdy grałem regularnie w podstawowym składzie dobrej drużyny i robiłem to na wysokim poziomie – mówi Martin Kostal cytowany przez oficjalny serwis internetowy białostockiego klubu. Jesus Imaz też był ostatnio jednym z najlepszych zawodników ekipy z Krakowa. W jesiennych spotkaniach 28-letni Hiszpan zdobył sześć goli i zanotował trzy asysty.

Gazeta Współczesna
Jaga kontynuuje ofensywę. – Słowak Martin Kostal oraz Hiszpan Jesus Imaz w poniedziałek podpisali 3,5 letnie kontrakty z Jagiellonią. To czwarty i piąty nowy zawodnik w białostockim klubie w tym okienku transferowym. (…) 22-letni Kostal spędził ostatnie półtora roku w Wiśle. W rundzie jesiennej 22-letni zawodnik wystąpił w sumie w 19 spotkaniach ligowych, w których dwukrotnie trafił do siatki rywala i dołożył do tego pięć asyst. Wcześniej grał w Spartaku Trnawa. (…) 28-letni Hiszpan także przez ostatnie półtora roku był w Wiśle. Wcześniej występował w kilku klubach w Hiszpanii (między innymi UCAM Murcii, Cadiz CF). Jesienią był jednym z najważniejszych piłkarzy Białej Gwiazdy. Łącznie w Ekstraklasie zagrał w 47 meczach, zdobył 14 goli i 7 miał asyst.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00