Aktualności21. kolejka Lotto Ekstraklasy – zapowiedź

21. kolejka Lotto Ekstraklasy – zapowiedź

W piątek po przerwie zimowej startuje Lotto Ekstraklasa. W pierwszej wiosennej kolejce najciekawiej zapowiadają się spotkania w Krakowie, Gdyni i Gdańsku.

Pierwsze spotkanie w nowym roku zostanie rozegrane w Legnicy, gdzie Miedź podejmie Jagiellonię Białystok. Podczas zimowego calciomercato zdecydowanie więcej zmian zaszło na Podlasiu, skąd odeszło siedmiu piłkarzy, a pięciu sprowadzono w ich miejsce. W porównaniu do Jagi zmiany w kadrze beniaminka były kosmetyczne. „Żółto-Czerwoni” podczas zimowej ofensywy transferowej udowodnili, że chcą liczyć się w walce o najwyższe cele, a pierwszym krokiem ku ich realizacji będzie potyczka z Wisłą.

Lech Poznań podejmie Zagłębie Lubin. W drużynie „Kolejorza” postawiono na stabilizację, a trener Adam Nawałka chce stawiać na tych, których miał jesienią. W drużynie z Dolnego Śląska również postawiono na stabilizację, która ma zapewnić „Miedziowym” awans do czołowej ósemki.

Śląsk Wrocław zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze liczą, że rozpoczną zwycięską serię, natomiast goście chcę zacząć marsz w górę tabeli. Argumentem przemawiającym na korzyść beniaminka ma być rewolucja, którą sosnowiczanie przeszli podczas przerwy zimowej.

Cracovia zmierzy się z Piastem Gliwice. Gospodarze liczą, że na początku wiosny będą prezentowali się przynajmniej tak dobrze jak przed rozpoczęciem przerwy. Tymczasem Piast jest blisko czołówki i chce jak najszybciej zapewnić sobie prawo gry w czołowej ósemce.

Lider z Gdańska podejmie Pogoń Szczecin. Zespół Piotra Stokowca rozpoczyna obronę pierwszej pozycji w tabeli, ale zadanie nie będzie proste. „Biało-Zieloni” zmierzą się z „Portowcami”, którzy świetnie prezentowali się jesienią i chcą włączyć się do walki o udział w zmganiach o europejskie puchary.

W Gdyni Arka zmierzy się z Koroną Kielce. Zima zarówno w Kielcach jak i Gdyni była bardzo spokojna. W obu klubach obyło się bez wyprzedaży, a samo spotkanie zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ Arka rzadko przegrywa u siebie, a koroniarze do podium tracą zaledwie dwa „oczka”.

Wisła Płock podejmie Legię Warszawa. Jesienią „Nafciarze” sprawili sensację i rozgromili „Wojskowych” przy Łazienkowskiej aż 4:1. Trudno spodziewać się, aby taki scenariusz miał miejsce również w niedzielę. Legioniści są na innym etapie, ponadto w przerwie zimowej do Warszawy sprowadzono trzech zawodników z Portugalii. Do Płocka sprowadzono m.in. Ariela Borysiuka, ale sporym osłabieniem może okazać się sprzedaż Damiana Szymańskiego do Achmata Grozny.

Kolejka zakończy się w Zabrzu, gdzie Górnik podejmie Wisłę Kraków. Wydarzeniem może być powrót po wielu latach na polskie boiska Jakuba Błaszczykowskiego, który związał się kontraktem z „Białą Gwiazdą”. Ostatnie tygodnie przy Reymonta przypominały roller coaster. Jeszcze na przełomie grudnia i stycznia wydawało się, że los Wisły jest przesądzony, ale dzięki działaniom wielu osób zespół z Krakowa może przystąpić do rundy. W Zabrzu myślą intensywnie jak wydostać się ze strefy spadkowej.

21. kolejka Lotto Ekstraklasy

08.02
Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok 18:00
Lech Poznań – Zagłębie Lubin 20:30

09.02
Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec 15:30
Cracovia – Piast Gliwice 18:00
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 20:30

10.02
Arka Gdynia – Korona Kielce 15:30
Wisła Płock – Legia Warszawa 18:00

11.02
Górnik Zabrze – Wisła Kraków 18:00

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00