AktualnościPoznaliśmy reprezentantów Jagi na Ekstraklasa Games!

Poznaliśmy reprezentantów Jagi na Ekstraklasa Games!

Poznaliśmy już pełny skład naszej drużyny esportowej na zbliżające się wielkimi krokami rozgrywki Ekstraklasa Games. W klubowym turnieju kwalifikacyjnym najlepsi okazali się Gracjan „El Polako” Gołębiewski oraz Dominik Ostatek.

Jak już informowaliśmy wcześniej, reprezentantami Jagiellonii zgłoszonymi do rozgrywek przez klub zostali dobrze znani w świecie esportowym Kamil „Riptorek” Soszyński  (Playstation 4, LINK) oraz Robert „Lisek HD” Liszka (Xbox One, LINK). Wg regulaminu kolejnych dwóch uczestników miało zostać wyłonionych w klubowych turniejach kwalifikacyjnych, które odbyły się 8 marca i zgromadziły w sumie niespełna 760 śmiałków, chętnych do reprezentowania żółto-czerwonych barw.

W turnieju na platformie Xbox One najlepszy okazał się Gracjan „El Polako” Gołębiewski. Znany w esportowej Polsce 20-latek przed nadchodzącymi rozgrywkami przyznaje, że ma wiele do udowodnienia.

– Chcę pokazać, że jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. Turniej Ekstraklasa Games będzie moją szansą na udowodnienie, że nadal mieszczę się w czołówce graczy w Polsce. Cieszę się, że będę mógł reprezentować barwy Jagiellonii. Z takim składem, jaki posiadamy, zwycięstwo w całym turnieju jest w naszym zasięgu, dlatego liczę na to, że pokażemy się z naszej najlepszej strony i wygramy te rozgrywki –

Turniej na Playstation 4 wygrał z kolei Dominik Ostatek. 17-latek pochodzi z Warszawy i trenuje piłkę nożną od 8. roku życia, grając w przeszłości w Gwardii oraz Drukarzu Warszawa. Dla Dominika Ekstraklasa Games będzie pierwszym poważnym turniejem esportowym, ale sam fakt, iż zdołał on zwyciężyć w klubowych kwalifikacjach, musi robić wrażenie. – Jestem szczęśliwy z wygranej w kwalifikacjach i faktu, że będę mógł reprezentować Jagiellonię – nie ukrywał po turnieju Ostatek.

Całą czwórkę reprezentantów Jagiellonia Esports Team już w najbliższy weekend czeka Media Day w studiu Polsat Games, będący wstępem do rozpoczynających się 30 marca rozgrywek fazy grupowej Ekstraklasa Games. Powodzenia, Panowie!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00