AktualnościPP: Kapitan obrał kurs na Narodowy! Jaga w finale!

PP: Kapitan obrał kurs na Narodowy! Jaga w finale!

Jagiellonia Białystok awansowała do finału Totolotek Pucharu Polski! We wtorkowym półfinale tych rozgrywek Żółto-Czerwoni pokonali Miedź Legnica 2:1. Oba gole dla Jagi strzelił nasz kapitan, Taras Romanczuk, który zwycięskie trafienie zaliczył już w doliczonym czasie gry!

Półfinał Totolotek Pucharu Polski z Miedzią został w Białymstoku okrzyknięty „meczem sezonu przy Słonecznej”. Tylko jedno spotkanie dzieliło bowiem Żółto-Czerwonych od majowego wyjazdu na wielki finał rozgrywany na Stadionie Narodowym. Mimo powiedzenia, że „zwycięskiego składu się nie zmienia”, trener Ireneusz Mamrot zdecydował się na dokonanie trzech zmian względem ligowej wygranej z Zagłębiem Sosnowiec (2:1). Do wyjściowej jedenastki Jagiellonii wrócili Bodvar Bodvarsson, Bartosz Kwiecień i Martin Pospisil.

Przy ponad 18-tysięcznej publiczności przy Słonecznej Jagiellończycy od pierwszych minut starali się narzucić swoje warunki gry na boisku. Żółto-Czerwonym w ich atakach brakowało jednak dokładnego ostatniego podania, wobec czego jedyne uderzenie oddał Guilherme, który z dystansu posłał piłkę nad poprzeczką.

Po 10 minutach spotkania zaatakowała również Miedź. W 11. minucie po ładnej kombinacji z Petterim Forsellem nieznacznie pomylił się Omar Santana. Goście próbowali swego szczęścia w kontratakach, ale ich próby, poza wymienioną wyżej sytuacją, kończyły się głównie słabymi i niecelnymi strzałami z dystansu.

Na pierwszy celny strzał musieliśmy czekać w tym spotkaniu aż 35 minut. Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Guilherme Bartosz Kwiecień główkował zbyt lekko, by zaskoczyć Antona Kanibołockiego. Po innych stałych fragmentach gry „Kwiato” oraz Ivan Runje oddawali kolejne strzały głową, ale były one dalekie od powodzenia, wobec czego pierwsza połowa, w której dominowały tzw. „piłkarskie szachy”, zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej części gry Jaga od razu przycisnęła swojego rywala i zepchnęła do obrony. Ze strzałami z dystansu Martina Pospisila i Arvydasa Novikovasa poradził sobie Anton Kanibołocki, ale po godzinie gry Żółto-Czerwonym wreszcie udało się objąć prowadzenie. Po świetnie rozegranym rzucie wolnym piłka trafiła przed bramkę do Tarasa Romanczuka, a ten uderzeniem z powietrza uszczęśliwił 18 tysięcy kibiców zgromadzonych przy Słonecznej.

Podopieczni Ireneusza Mamrota nie zamierzali poprzestać na tym jednym golu. Z rzutu wolnego w mur trafił Martin Pospisil, a płaski strzał Guilherme padł łupem Antona Kanibołockiego. Po 70. minucie gry zaatakowała Miedź i dość szybko dopięła swego, doprowadzając do wyrównania. Na trzynaście minut przed końcem podstawowego czasu gry bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się niezawodny w barwach gości Petteri Forsell i było 1:1.

Wszystko wskazywało więc na to, że przy Słonecznej dojdzie do dogrywki. Miedź miała jedną dobrą sytuację na strzelenie drugiego gola, ale z 16 metrów pomylił się Juan Camara. Żółto-Czerwoni na zadanie decydującego ciosu czekali aż do doliczonego czasu gry, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Guilherme pięknym strzałem głową popisał się Taras Romanczuk. Kapitan Jagi zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i przesądził o triumfie naszej drużyny.

Jagiellonia Białystok po niemałych emocjach pokonała przy Słonecznej Miedź Legnica 2:1 i awansowała do finału Totolotek Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. FINAŁ JEST NASZ!