AktualnościGole młodzieżowców i pierwsze zwycięstwo

Gole młodzieżowców i pierwsze zwycięstwo

Od pewnego zwycięstwa zaczęli letnie sparingi przed sezonem 2019/20 piłkarze Jagiellonii Białystok. W sobotę Żółto-Czerwoni pokonali w Kępie drugoligową Pogoń Siedlce 3:0 po golach młodzieżowców – Patryka Klimali (dwóch) oraz Szymona Łapińskiego.

W pierwszym spotkaniu sparingowym w trakcie letniego okresu przygotowawczego trener Ireneusz Mamrot zdecydował się na wystawienie dwóch równorzędnych jedenastek, z których każda miała rozegrać przeciwko drugoligowcowi po 45 minut.

W pierwszej połowie sobotniego spotkania działo się jednak niewiele. Na początku meczu nieznaczną przewagę mieli rywale, którzy jednak poza stałymi fragmentami gry nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Damiana Węglarza. Jaga z kolei stała się nieco groźniejsza od 20-25. minuty gry. Strzały Bartosza Bidy i Przemysława Mystkowskiego nie zaskoczyły jednak golkipera Pogoni, przez co do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga część spotkania była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu Żółto-Czerwonych. Już kilka minut po przerwie dokładne dośrodkowanie Jakuba Wójcickiego wykorzystał Patryk Klimala i strzałem głową otworzył wynik meczu.

Chwilę później mogło być już 2:0 dla Jagi. Drugiego trafienia szukał Patryk Klimala, który jednak dwukrotnie nie zdołał pokonać bramkarza przeciwnika. Ponadto tuż nad poprzeczką uderzył Marko Poletanović, a w obramowanie bramki trafił Mikołaj Nawrocki.

W 68. minucie jedyną poważną interwencję po strzale jednego z rywali musiał zaprezentować Hubert Gostomski, ale potem to Jagiellonia dążyła do kolejnych trafień. Najpierw uderzenie Patryka Klimali obronił bramkarz Pogoni, jednak gdy na dwanaście minut przed końcem dobre podanie Karola Struskiego dotarło do Szymona Łapińskiego, 19-letni skrzydłowy ładnym strzałem lewą nogą podwyższył na 2:0.

Taki stan rzeczy trwał tylko przez kilkadziesiąt sekund, bowiem po tym czasie ponownie w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Klimala i subtelnym lobem zdobył trzecią bramkę dla Żółto-Czerwonych.

W samej końcówce bliski czwartego trafienia dla drużyny Ireneusza Mamrota był Marko Poletanović, jednak wynik już się nie zmienił. Jagiellonia Białystok pewnie pokonała drugoligową Pogoń Siedlce 3:0 w swoim pierwszym letnim meczu sparingowym przed sezonem 2019/2020. Kolejny sparing Żółto-Czerwoni rozegrają w środę, gdy ich rywalem będzie słowacki MFK Rużomberok.

Mecz sparingowy,
Kępa, 22 czerwca, g. 10:30:
Jagiellonia Białystok – Pogoń Siedlce 3:0 (0:0)

Bramki: Klimala 53’, 79’, Łapiński 78’.

Jagiellonia (1. połowa): Węglarz – Kadlec, Kwiecień, Arsenić, Bodvarsson – Pospisil, Romanczuk – Kostal, Mystkowski, Camara – Bida.

Jagiellonia (2. połowa): Gostomski – Wójcicki, Ozga, Mitrović, Guilherme – Poletanović, Nawrocki – Łapiński (79’ Novikovas), Struski, Imaz – Klimala.

Pogoń (skład wyjściowy): Smołuch, Pazio, Koprowski, Olszewski, Marciniec, Kostyk, Wiktoruk, Romanowicz, Wełniak, Wichtowski, Brągiel.