AktualnościWygrana ze Słowakami

Wygrana ze Słowakami

Jagiellonia Białystok wygrała ze słowackim MFK Rużomberok 2:1 w spotkaniu sparingowym rozegranym w Koninie. Gole na wagę zwycięstwa Żółto-Czerwonych strzelali w tym meczu Patryk Klimala i Jakub Wójcicki.

Po wygranej z Pogonią Siedlce 3:0 i w trakcie ciężkiej pracy na obozie przygotowawczym w Kępie Żółto-Czerwoni mimo wszystko chcieli odnieść kolejną sparingową wygraną. Choć tym razem przeciwnik był dużo silniejszy – MFK Rużomberok to czwarty zespół ligi słowackiej – to jednak trener Ireneusz Mamrot ponownie zdecydował się na wystawienie dwóch różnych jedenastek na obie połowy.

Rozgrywany w sporym upale mecz ze Słowakami rozpoczął się bardzo leniwie. W pierwszych 30 minutach gry na uwagę zasługiwało jedynie uderzenie Juana Camary w boczną siatkę bramki rywala i niewykorzystana okazja Patryka Klimali oraz dwie mizerne próby przeciwników, z którymi bez trudu radził sobie Krsevan Santini.

Dopiero po pół godziny meczu Jaga zdołała wyjść na prowadzenie. Po podaniu Zorana Arsenicia Patryk Klimala wyszedł sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w siatce, strzelając już swojego trzeciego gola w letnim okresie przygotowawczym.

Jeszcze przed przerwą nasz napastnik próbował zaliczyć również drugie trafienie, ale jego uderzenie głową po zagraniu Karola Struskiego okazało się niecelne i do przerwy Jaga prowadziła różnicą jednej bramki.

W drugiej połowie, podczas gdy po stronie Żółto-Czerwonych wyszła zupełnie nowa jedenastka, Słowacy zmiany robili stopniowo, wraz z upływem czasu gry. Dzięki temu uzyskali po przerwie przewagę, ale najpierw dwa uderzenia oddał Przemysław Mystkowski i raz był bliski szczęścia, bowiem piłka minimalnie minęła bramkę przeciwnika.

Po stronie rywali próbowali z kolei Hasek oraz Brenkus, ale gola wyrównującego Słowakom udało się strzelić dopiero w 66. minucie gry, gdy po podaniu Mateja Mladenaka lepszy od Damiana Węglarza okazał się Macedończyk Tihomir Kostadinow.

W końcówce jednak decydujący cios zadała Jagiellonia. Na dziesięć minut przed końcem spotkania akcję Bartosza Bidy wykończył Jakub Wójcicki, który ustalił wynik na 2:1 dla Żółto-Czerwonych. W samej końcówce oba zespoły były bliskie zmiany rezultatu po rzutach wolnych, ale strzał Martina Pospisila znakomicie obronił golkiper rywala, a uderzenie Ondreja Novotnego zatrzymało się na słupku jagiellońskiej bramki.

Jagiellonia ostatecznie pokonała MFK Rużomberok 2:1, odnosząc drugie zwycięstwo w drugim letnim sparingu. W sobotę Żółto-Czerwoni zakończą obóz w Kępie grą kontrolną z Wigrami Suwałki.

Mecz sparingowy,
Konin, 26 czerwca, g. 17:00:
Jagiellonia Białystok – MFK Rużomberok (Słowacja) 2:1 (1:0)

Bramki: Klimala 30’, Wójcicki 80’ – Kostadinow 66’.

Jagiellonia (1. połowa): Santini – Kadlec, Arsenić, Mitrović, Guilherme – Poletanović, Romanczuk – Camara, Struski, Imaz – Klimala.

Jagiellonia (2. połowa): Węglarz – Gierach, Ozga, Kwiecień, Bodvarsson – Nawrocki, Pospisil – Wójcicki, Mystkowski, Łapiński – Bida.

MFK (skład wyjściowy): Krajcirik, Jonec, Maslo, Curma, Mojżis, Gal-Andrezly, Takac, Zsigmund, Hasek, Kostadinow, Novotny.