AktualnościOlympiakos i prześwietlenie Prikryla, czyli w prasie o Jadze

Olympiakos i prześwietlenie Prikryla, czyli w prasie o Jadze

W piątkowej prasie na pierwszy plan wysuwają się dwa tematy – sparing z Olympiakosem oraz prześwietlenie Tomasa Prikryla.

Super Express
Jaga sprowadziła Czecha. – W środę nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok został 27-letni czeski skrzydłowy Tomas Prikryl, który podpisał czteroletni kontrakt. (…) Od stycznia 2016 Czech był piłkarzem Mlady Boleslav. Już w pierwszej rundzie w nowym klubie zdołał on sięgnąć po Puchar Czech, a w lidze jego zespół zajmował miejsca głównie w górnej połowie tabeli – dwukrotnie czwarte, raz dziewiąte, a ostatnie rozgrywki zakończył na siódmej pozycji. W tym czasie pojawił się na boisku 125 razy, 19-krotnie trafiał do siatki rywala i zaliczył 25 asyst.

Gazeta Wyborcza
Olympiakos sprawdzi Jagę. – Piłkarze Jagiellonii Białystok rozegrają w piątek czwarty mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do nowego sezonu Ekstraklasy. Rywalem białostoczan będzie wicemistrz Grecji Olympiakos Pireus. (…) – Zmierzymy się z silnym przeciwnikiem, najsilniejszym tego lata – przyznaje Ireneusz Mamrot w rozmowie z oficjalnym serwisem internetowym białostockiego klubu. Szkoleniowiec ma jednak powody do zmartwień. W starciu z Olympiakosem Pireus nie będzie mógł wystawić najsilniejszego składu. Z powodu kłopotów zdrowotnych nie wystąpią Taras Romanczuk, Martin Koštál i Marko Poletanović (od poniedziałku powinni wrócić do treningu) oraz Ivan Runje.

Przegląd Sportowy
Prikryla prześwietlenie. – Z Jagiellonią Czech związał się czteroletnią umową i w końcu mógł odetchnąć, że sprawa mój swój finał, bo na Podlasie mógł przenieść się już rok temu. – Oferta była konkretna, wszystko wydawało się przesądzone, ale nie doszło do porozumienia z FK Mlada Boleslav i temat upadł. Po zakończeniu ostatniego sezonu Jagiellonia wróciła do rozmów – mówi 27-latek. Niektórzy widzą w nim napastnika, ale on sam podkreśla, że przede wszystkim gra na skrzydle. Nie bazuje na szybkości (choć nie brakuje mu jej), raczej na kobinacyjnej grze, wymianie podań. Robi to z powodzeniem – ubiegły sezon zakończył z 11 asystami, czym pomógł Mladej Boleslav wywalczyć awans do eliminacji Ligi Europy. Přikryl zaznacza jednak… – Asysty dają frajdę, ale nie taką jak gole – mówi zdobywca 9 bramek w ubiegłym sezonie czeskiej ekstraklasy.

Kurier Poranny
Czas na najtrudniejszy sparing. – Piłkarze Jagiellonii Białystok w piątek o godz. 17 rozegrają czwarty sparing podczas letnich przygotowań. Żółto-Czerwoni zmierzą się w Sulejówku z wielokrotnym mistrzem Grecji i uczestnikiem Ligi Mistrzów – Olympiakosem Pireus. (…) Próbą generalną będzie spotkanie z Atlantasem Kłajpeda w sobotę, 13 lipca. Litewski sprawdzian pozostaje jednak w cieniu najbliższej potyczki Jagi, która w piątek zagra z Olympiakosem Pireus. Wicemistrzowie Grecji szykują się do nadchodzących rozgrywek w ośrodku Mistral w Gniewinie. Z zespołem Pedro Martina tego lata rywalizowały już Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk. W obu potyczkach padł remis 1:1.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00