AktualnościKomunikat Jagiellonii Białystok

Komunikat Jagiellonii Białystok

Szanowni Kibice. Chcielibyśmy odnieść się do sytuacji, która miała miejsce przed meczem sparingowym Jagiellonii Białystok z Atlantasem Kłajpeda.

Spotkanie z Litwinami nie było zakwalifikowane jako impreza masowa. W efekcie tego mogliśmy udostępnić maksymalnie 972 miejsca na trybunach, czyli sektory nr 17, 18 i 19, o czym informowaliśmy w komunikacie (link). W przypadku złamania zapisów zawartych w Ustawie o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, na organizatorze wydarzenia ciążyłaby odpowiedzialność karna (art. 58.1 UoBIM – Kto organizuje imprezę masową bez wymaganego zezwolenia lub niezgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu albo przeprowadza ją wbrew wydanemu zakazowi, podlega grzywnie nie mniejszej niż 240 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.). W przeszłości już Jagiellonia była pociągana do odpowiedzialności karnej za złamanie UoBIM i nauczeni doświadczeniem z przeszłości nie chcieliśmy dopuścić do powtórki z tamtej sytuacji.

Zainteresowanie sparingiem z Atlantasem przeszło nasze oczekiwania. Sparingi rozgrywane w ubiegłych latach na Stadionie Miejskim cieszyły się znacznie mniejszym zainteresowaniem, a liczba kibiców zasiadających na trybunach nie przekraczała 500 osób. Przed spotkaniem nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów, że sobotni mecz wzbudzi większe zainteresowanie. Wyznaczone sektory szybko wypełniły się kibicami. Jest nam niezmiernie przykro, że grupa ponad 300 osób nie mogła wejść na stadion. Tę sytuację traktujemy jako nauczkę na przyszłość. Wszystkich, którzy w sobotę, 13 lipca nie zdołali wejść na trybuny chcielibyśmy przeprosić za zaistniałą sytuację. Osoby, które nie zostały wpuszczone na teren stadionu prosimy o kontakt z nami na adres mailowy marketing@jagiellonia.pl. Zrobimy wszystko, aby zrekompensować dzisiejszą sytuację.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00