AktualnościMamrot: W ofensywie musimy grać nieco szybciej

Mamrot: W ofensywie musimy grać nieco szybciej

– Poprzeczka nie została zawieszona przez przeciwnika zbyt wysoko, jeśli chodzi o poczynania ofensywne. Litwini byli jednak dobrze zorganizowani w defensywie, starali się grać bezpośrednio i póki ten aspekt fizyczny był u nich na dobrym poziomie – mówił po sparingowym zwycięstwie z Atlantasem Kłajpeda (3:0) trener Ireneusz Mamrot.

– Rywale musieli sporo biegać za piłką, co jest bardzo wyczerpujące, dlatego po 65.-70. minucie mieliśmy już więcej przestrzeni. Dzięki temu zaczęliśmy sobie stwarzać więcej sytuacji. Przed przerwą mieliśmy ich za mało, musimy grać trochę szybciej, a także lepiej ustawiać się w polu karnym. Nie mam tu na myśli napastnika, bo ten zawsze był tam, gdzie trzeba. Gdy piłka jest w bocznym sektorze, zawodnik dośrodkowujący musi mieć więcej opcji – dodawał szkoleniowiec Jagiellonii.

– Dzisiaj celowo zrobiliśmy tak, że przygotowaliśmy kilka wariantów. Powiedziałem wczoraj drużynie, że to nie będzie tak, że pierwszy skład z dzisiaj wybiegnie na murawę w Gdyni. Gdybym miał ustalić skład na podstawie dzisiejszego sparingu, to też by były jakieś zmiany. Mamy jeszcze tydzień przygotowań i na pewno w meczu z Arką będzie to wyglądało trochę inaczej – analizował opiekun Żółto-Czerwonych, który krótko podsumował dotychczasowe przygotowania swojego zespołu.

– Jedyne, z czego nie jestem zadowolony, to kontuzje, szczególnie Ivana Runje i Bartka Kwietnia. Bartek przepracował jeszcze część okresu przygotowawczego, Ivan dopiero zaczyna wchodzić w mocne obroty. Mamy problem ze środkowymi obrońcami, dlatego mam nadzieję, że w Gdyni przynajmniej jeden z nich będzie do mojej dyspozycji, niekoniecznie do gry w podstawowej jedenastce. Może idealnie by było jeszcze, gdyby  Ognjen i Tomas dołączyli do nas nieco szybciej, ale to też nie jest większa przeszkoda, bo przyjechali tuż po obozie, który był bardzo szybko. Z każdym dniem jednak powinni wyglądać coraz lepiej – zakończył Ireneusz Mamrot.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00