AktualnościPewne 3:0 na koniec przygotowań

Pewne 3:0 na koniec przygotowań

Jagiellonia Białystok wygrała przy Słonecznej z litewskim Atlantasem Kłajpeda 3:0 w swoim ostatnim meczu sparingowym przed sezonem 2019/20. Dwa gole dla Jagi strzelił Jesus Imaz, a jednego dołożył Ognjen Mudrinski.

Próba generalna drużyny Ireneusza Mamrota przed inauguracją ligowych rozgrywek miała pokazać, w jakiej dyspozycji znajdują się Żółto-Czerwoni przed starciem z Arką Gdynia. Szkoleniowiec Jagi nie mógł jednak skorzystać w sobotę z czterech zawodników – Ivana Runje, Marko Poletanovicia, Bartosza Kwietnia i Mile Savkovicia.

Przez pełne 90 minut Jagiellonia w pełni dominowała nad siódmą drużyną ligi litewskiej. Żółto-Czerwoni próbowali przebić się przez defensywę Atlantasu. Często w dobrych akcjach naszej drużyny brakowało strzału czy dokładnego ostatniego dogrania, przez co na pierwszego gola musieliśmy czekać do końcówki pierwszej połowy. Wcześniej dobrej sytuacji nie wykorzystał Tomas Prikryl, który z kilku metrów uderzył nad poprzeczką, Martin Pospisil nieznacznie się pomylił przy strzale z dystansu, a Zoran Arsenić i Juan Camara byli w ostatniej chwili dobrze powstrzymywani w polu karnym przez rywali.

W 41. minucie do bramki Litwinów trafił za to Ognjen Mudrinski. Serbski napastnik otrzymał znakomite dośrodkowanie z prawej strony boiska od Tomasa Prikryla i pewnym uderzeniem głową otworzył wynik meczu.

Po zmianie stron trzeba było chwilę poczekać na dobre sytuacje. W 61. minucie gry świetną szansęmiał Martin Kostal, ale w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza rywali. Niedługo później nieznacznie mylili się zarówno słowacki skrzydłowy, jak i Hiszpan Jesus Imaz.

Na trzynaście minut przed końcem Jaga wreszcie strzeliła drugą bramkę, gdy po akcji Martina Kostala do pustej bramki z bliska trafił wspomniany Imaz.

Od tego momentu Żółto-Czerwoni jeszcze przycisnęli i walczyli o kolejne trafienie. Dobrych sytuacji nie wykorzystali po stałych fragmentach gry Oleg Horin oraz Michał Ozga, a „z gry” Jesus Imaz i Bartsz Bida. Hiszpan jednak zdołał strzelić gola numer trzy w tym meczu, gdy tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego dobił strzał w słupek Karola Struskiego.

Jagiellonia Białystok pokonała w meczu sparingowym litewski Atlantas Kłajpeda 3:0 i w dobrych nastrojach będzie przygotowywać się do przyszłotygodniowego spotkania PKO Ekstraklasy z Arką Gdynia.