AktualnościCLJ. Juniorzy wierzą w nowe otwarcie

CLJ. Juniorzy wierzą w nowe otwarcie

W nadchodzący weekend rusza nowy sezon Centralnej Ligi Juniorów, w którym nie zabraknie drużyny Jagiellonii Białystok. Oparty na roczniku 2002 zespół będzie w niej prowadzony przez trenerów Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko.

Za jagiellońskim rocznikiem 2002 niezbyt udany sezon zakończony spadkiem z grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-17. W zespole Żołto-Czerwonych nikt już o tym niepowodzeniu nie pamięta.

– Wierzę, że chłopcy zdołali się odbudować po tym niepowodzeniu i wyjdą na pierwszy mecz, aby dać z siebie maksa. Wraz z pierwszym treningiem zamknęliśmy rozdział związany z poprzednim sezonem, nie myślimy o tym i nie zajmujemy się tym, co miało miejsce w przeszłości. To już za nami. Myślimy tylko o nowym sezonie. Liczy się dla nas każdy kolejny mecz. Teraz najważniejsze jest spotkanie w Gdańsku i tylko na tym się skupiamy – opowiadał trener Krzysztof Zalewski, który będzie przez cały sezon współpracował z trenerem jagiellońskich rezerw Wojciechem Kobeszko.

– Nie sądzę, żeby to było dla nas utrudnienie. Pracujemy cztery tygodnie i rotujemy troszeczkę tymi zawodnikami, żeby mieli kontakt zarówno z drużyną juniorów, jak i drugim zespołem. Po tygodniu pracy na własnych obiektach byliśmy na tygodniowym zgrupowaniu w Ciechanowie, a później ponownie trenowaliśmy w bazie przy Elewatorskiej, gdzie mamy bardzo dobre warunki. Jestem zadowolony z pracy, którą przez ten czas wykonaliśmy. Zawodnicy włożyli w ten okres przygotowawczy bardzo dużo zaangażowania. Sparingi zdarzały nam się lepsze i słabsze, popełnialiśmy błędy, ale staramy się je eliminować i wierzę, że w Gdańsku będzie dobrze – tłumaczył opiekun Żółto-Czerwonych.

Jagiellończycy już w niedzielę rozpoczynają rywalizację w bardzo wyrównanej Centralnej Lidze Juniorów.

– Myślę, że w porównaniu do poprzedniego sezonu ta liga będzie jeszcze bardziej wyrównana, ponieważ awansowały do niej naprawdę dobre zespoły. Wszyscy startujemy od zera i gramy o mistrzostwo Polski. My jednak skupiamy się tylko na najbliższym meczu oraz codziennej pracy. Chcemy małymi krokami podnosić swój poziom sportowy i zobaczymy, gdzie to nas zaprowadzi – nie ukrywał trener Jagiellończyków.

Do drużyny z rocznika 2002 latem dołączyło : bramkarz Łukasz Lepecki i skrzydłowy Artur Trzeciak z AP Profi Kraków, pomocnik Aleks Włodarczyk i napastnik Krzysztof Toporkiewicz z AKS SMS Łódź, skrzydłowy Kacper Schmidt z Gola Bieruń oraz pomocnicy Bartosz Musiolik z Ruchu Chorzów i Mateusz Latuszek (Mazur Karczew).

– Uważam, że ci zawodnicy podniosą jakość naszej drużyny. Posiadają oni duże umiejętności indywidualne, w grze ofensywnej potrafią zrobić różnicę, a o to nam właśnie chodziło. Wierzę, że zaprezentujemy dobrą grę, która będzie się przekładała na stworzone sytuacje, zdobywane bramki oraz punkty – podsumował Krzysztof Zalewski.

Pierwszy mecz w Centralnej Lidze Juniorów młodzi Jagiellończycy rozegrają w niedzielę, gdy o godzinie 13:00 zmierzą się w Gdańsku z Lechią.

Wyniki letnich sparingów juniorów starszych:

– vs Znicz Biała Piska (III liga) 2:6
– vs ŁKS 1926 Łomża (IV liga) 3:1
– vs MKS Ciechanów (IV liga) 2:3
– vs Sokół Sokółka (IV liga) 2:0
– vs Warmia Grajewo (IV liga) 0:1

Kadra zespołu juniorów starszych Jagiellonii na sezon 2019/20:

Bramkarze: Xavier Dziekoński, Michał Jurewicz, Łukasz Lepucki.

Obrońcy:  Szymon Jarosz, Bartosz Jurczak, Marceli Krygier, Dominik Mazur, Jakub Prużanin, Kacper Żarejko, Błażej Żero, Gabor Żukowski.

Pomocnicy: Damian Bieliński, Lucjan Frydrych, Patryk Kapica, Jakub Kozłowski, Maciej Kozłowski, Mateusz Latuszek, Krystian Maciejuk, Jakub Masłowski, Piotr Murawski, Bartosz Musiolik, Jakub Orpik, Oskar Osipiuk, Paweł Rudkowski, Kacper Schmidt, Artur Trzeciak, Aleks Włodarczyk.

Napastnicy: Hubert Karpiński, Krzysztof Toporkiewicz, Piotr Zientara, Radosław Zyśk.

Trenerzy: Krzysztof Zalewski, Michał Szóstko.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00